Спеціаліст з харчування з Австралії показала лайфхак, як їсти гриби правильно, додавши до звичайної процедури їх приготування один важливий пункт.
Лікарі підтверджують, що продукт корисніший, ніж здається на перший погляд, і, щоб це перевірити, потрібно всього лише покласти його на сонце, інформує Ukr.Media.
Нутриціолог, тобто фахівець з правильного харчування, з Сіднея Ребекка Гоуторн впевнена, що будь-яку страву з грибами можна зробити набагато кориснішою, якщо знати секрет макроміцетів. За словами дівчини, мало хто знає, що, коли гриби піддаються впливу сонячного світла, вони так само, як людська шкіра, виробляють вітамін D.
Вітамін D — незамінний елемент в людському організмі. Він не тільки підтримує здоров’я кісток і м’язів, але і безпосередньо впливає на стан імунної системи і навіть настрій. Людський організм не вміє виробляти вітамін D, тому отримує його ззовні. Традиційно прийнято вважати, що на рівень елементу впливає сонячне світло, але Ребекка впевнена, що допомогти можуть і гриби.
За словами нутриціолога, якщо перед приготуванням залишити на сонці сто грамів сирих грибів, то після їх вживання рівень вітаміну D у вашому організмі підніметься удвічі. У своєму Інстаграмі дівчина пояснила, що для лайфхака можна використовувати будь-які типи грибів.
«Перевірений лайфхак для здоров’я. Помістити гриби на полуденне сонце на 15-120 хвилин, можна отримати кількість вітаміну D, рекомендовану або близьку до рекомендованої.»
Щоб ще більше підвищити користь грибів, можна їх нарізати. Проте результати все ж можуть бути непередбачуваними.
«На цей процес впливає час доби, погода, широта, пора року, тривалість впливу, але це все одно відмінний спосіб збільшити кількість вітаміну D у вашому тілі», — впевнена Ребекка.
При цьому дівчина порадила додати в свій раціон і інші джерела вітаміну D, включаючи жирну рибу, таку як лосось, оселедець і тунець, а також яйця, збагачене молоко і маргарин.
За дослідженням американської організації Berkeley Wellness, в яку входять представники інституту Берклі і школи громадського здоров’я США, гриби дійсно виробляють вітамін D подібно до того, як людська шкіра реагує на вплив сонячного світла.
Річ у тім, що в грибах міститься речовина під назвою ергостерин, який при взаємодії з сонячним світлом перетворюється на вітамін D. Йдеться про вітамін D2, а не D3, який також міститься в продуктах тваринного походження.