Інтернет – штука корисна. Але деколи він буває небезпечним для підростаючого покоління. Список Інтернет-загроз значний.
Це і порнографічні сторінки, інформація про наркотики, суїцид, небезпечні хобі, сцени насильства, спілкування з незнайомцями, які мають злочинні мотиви. Діти випадково можуть заразити комп’ютер шпигунськими або вірусними програмами. Нарешті, вони можуть, скориставшись батьківською кредиткою, зробити велику покупку в Інтернеті. Як вберегти себе і свою дитину від подібних ситуацій, пише “Единственная”.
Не забороняй
Перше, що хочеться зробити – це заборонити, винести з будинку всі гаджети або замкнути їх у коморі на ключ. Повна заборона призведе лише до того, що дитина перестане тобі довіряти. В Інтернет він зможе виходити з комп’ютера приятеля або з телефону в школі.
Розкажи про небезпеку
Начитавшись жахів про те, що можна знайти в Інтернеті, ти біжиш до дитини, щоб висловити йому свої побоювання. Найчастіше розмова виходить абстрактною. Дитина погано сприймає неструктуровану інформацію, а значить, ви поговорили ні про що. Для того, щоб твоя дитина зрозуміла тебе, потрібно наводити конкретні приклади. Що більше таких прикладів, то зрозуміліше буде дитині, що ти хочеш від неї. Говори з нею про проблеми частіше.
Встанови режим
Відібрати у дитини планшет, тоді як інші члени сім’ї зависли в своїх гаджетах, практично неможливо. Встанови правило: в певний час вся сім’я вимикає свої гаджети, і не торкається до них до зазначеного в загальній домовленості часу. Звичайно ж, хтось із вас буде шахраювати, але це все одно краще прямої заборони.
Встанови батьківські фільтри
Практично у всіх великих виробників є фільтри, які дбають про безпеку твоєї дитини в Мережі. Вони встановлюються як на комп’ютери, так і на планшети, і телефони, і відфільтровують небажаний контент. Також вони можуть обмежувати час перебування дитини в Інтернеті, надавати статистику дзвінків і смс, і т. п. Для того, щоб відстежувати новий небажаний контент, яким цікавиться дитина, краще не користуватися чорними списками сайтів, а вибрати програму, яка фільтрує сторінки, виходячи з аналізу заголовків і вмісту.
Не обмежуй свободу дитини в соцмережах
Право на приватне життя маєш не тільки ти, але і твоя дитина. Не варто читати її листування і шпигувати. Єдиний варіант бути в курсі того, що відбувається, це стати віртуальним другом дитини. Але і тут не варто нав’язуватися – не задавай зайвих питань, не давай порад, не лайкай все підряд. А ще навчіть дитину правилам поведінки в соцмережах, а також тому, що треба сумніватися і задавати питання незнайомим людям. Варто розповісти, що зустрічатися в реалі з новими знайомими з Мережі, не сказавши про це дорослим, а також розкривати особисту контактну інформацію не можна! Розкажи про небезпеки, попередь про наслідки.