Галка рекомендує: яке м’ясо корисніше і чому

Автор: Єва Жасминова

01 Dec, 2021 17:37

Галка рекомендує: яке м’ясо корисніше і чому
Нині існує безліч точок зору м’ясоїдіння: від крайнощів до достатку проміжних суджень. Перша крайність — повне вилучення м’яса та м’ясопродуктів із раціону… Як же бути?

Поборники полярної протилежної думки вважають людину хижаком і небезпідставно оцінюють її травну систему та тонкощі обміну речовин як максимально пристосовані до вживання м’ясних продуктів. Важливо, що вегетаріанцям потрібно приймати залізні препарати замість м’яса, пише нашамама.

Деякі світові та локальніші релігії (іслам, іудаїзм, індуїзм та інші) забороняють їх адептам вживання цих видів тварин. І послідовники цих видів релігій не відрізняються за рівнем здоров’я від людей, які вживають м’ясо свиней і корів. В усьому світі було проведено майже тисячу широкомасштабних досліджень з приводу м’ясоїдіння. Деякі вчені обережно і з великими застереженнями припустили, що, можливо, тривале і рясне вживання червоного м’яса може призвести до утворення злоякісних пухлин товстого кишечника, шлунка, підшлункової залози і простати.

Втім, у жодному разі не можна виключати генетичну схильність до пухлини, незважаючи на м’ясовмісний раціон.

Багато вчених радять вживати червоне м’ясо не частіше 2 разів на тиждень, а то й двічі на місяць. Вітамін В12, незамінний для нервової системи всіх рівнів (яким насправді багате м’ясо), буде в достатній кількості надходити в організм з якісним сиром, курячими яйцями, лососем та скумбрією.

Цинк (важливий м’ясний мікроелемент для багатьох органів і систем людини) міститься в тих же яйцях, гороху, гарбузовому насінні.

Червоне м’ясо та жирні м’ясопродукти можуть провокувати утворення в кровоносних судинах атеросклеротичних бляшок, привертаючи до інфарктів та інсультів. М’ясні білки – протеїни – можна успішно замінити рибними, яєчними, сирними, з бобових культур (квасоля, горох).
В даний час дуже актуальними у плані негативного впливу на здоров’я м’ясоїдів є корми для тварин та ін’єкції худоби гормонів та антибіотиків. На жаль, корів і свиней буквально напихають отрутами, щоб 100% тварин доживали до забою.

Кролятина, індичатина, курятина теж містить гемоглобіну в достатній кількості. Це м’ясо нічим не поступається червоному. Так, перерахованих тварин та птахів також можуть вирощувати у “хімічних” умовах. Але за інших рівних біле м’ясо безпечніше червоного. Про це свідчать численні дослідження.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry