“Галка” з представниками мерії перевіряли, чи громадський транспорт рухається за графіком (ФОТО)
06 Кві, 2016 13:19
Сьогодні, 6 квітня, працівники управління транспорту і зв’язку на зупинці поблизу кінотеатру «Космос» перевіряли, чи дотримують графіку руху водії громадського транспорту. Журналісти «Галки» також спостерігали за процесом та запитали пасажирів, чи подобається їм нова транспортна система.
Олександра Кашуба зазначила, що чимало людей звикли до старої схеми руху маршруток, але зміни все одно потрібні. Реагують по-різному.
“Я стараюся державним транспортом їздити. У мене конфліктів з водіями не було, хоча, бувало, подивляться на тебе косо, або зовсім не звертають уваги. Але то вже культура водія, його не переробиш”, – прокоментувала пенсіонерка.
Віктор, який працює у будівельній сфері, зауважив, що йому незрозуміла нова схема руху транспорту, хоча від Нового року її можна було вивчити.
“Нема графіку маршруток. Треба їздити фахівцям у маршрутках та ставити галочки, скільки людей зайшло, скільки вийшло. В одну сторону одні їдуть, в іншу – інші. Це дивно, не так, як було раніше. Щодо іншого, то квитки ніхто не дає, в салоні брудно. До автостанції у мікрорайоні Пасічна від «Космосу» нема чим добратися”, – обурився чоловік.
Вчительці Ліліані Лавринюк не подобається, що змінили маршрут №23.
“Інколи зі школи з Мазепи йду пішки до «Космосу», бо не знаю, що їде в мою сторону. Щодо водіїв, то вони поводяться як коли. Неприємно, коли пенсіонерів хочуть висадити. Інколи уважні до старших та дітей, а інколи – ні”, – сказала вона.
Мешканець міста Олександр Кушнір каже, що загалом його все влаштовує, однак хотілося б більше транспорту по вулиці Коновальця.
“Довго їхати на роботу – до години, хоча маршрутки їздять часто”, – сказав він.
Люди також скаржаться на відсутність на зупинках графіку руху громадського транспорту. Спеціаліст диспетчерської служби Максим Сич пояснює, що це через зміну рухомого складу:
“Десь дається додаткова маршрутка, тоді графік змінюється. Наприклад, на маршруті №27 спочатку працювали маленькі автобуси, а тепер курсують великі, тому є зміни. Кожного місяця змінювати таблички фінансово недоцільно”.
На зауваження щодо квитків, Сич нагадує, що їх має видавати кондуктор-контролер, тоді водій не мусить мати справи із касою. Штрафувати пасажирів можна тільки з поліцією, іншого механізму законодавством не передбачено. Через це водії не спішать давати квиток, а пасажири – брати.
Згодом у місті розпочнуть боротьбу із рекламою на маршрутках й тролейбусах. Зараз чекають, коли закінчиться дія договорів перевізників із рекламодавцями, а потім видаватимуть приписи, щоб рекламу зірвали. Мають залишитися тільки трафарети із напрямком руху. Також прикладом поганого тону є таблички з написами «ПРЯМО НА ВОКЗАЛ», «АРСЕН» тощо.
“У Львові зміни до маршрутного транспорту, які прийняли кілька років тому, сприйняли боляче. Люди вийшли на мітинг. Пізніше там на 90% повернулися до старих маршрутів. У порівнянні з цим, у Івано-Франківську нова маршрутна система реалізовується добре”, – зазначив він.
Диспетчер Ольга Присташ також бачить позитивні зміни. Люди скаржаться менше приблизно на 40%. Зауваження у них частіше на нетактовну поведінку водія, ніж на маршрутну мережу.
Результати перевірки : У мерії назвали маршрут, на якому не дотримуються графіку руху
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звільнили водія франківської маршрутки, який принижував та відмовлявся підвезти літніх жінок
За два місяці перевізники сплатили за порушення штрафів на більше ніж 10 тисяч гривень