Галузь на шляху знищення: прикарпатські деревообробники вийшли під стіни ОДА (ФОТО)

Автор: Турій Роман

13 Лип, 2021 10:32

Поділитись публікацією
Галузь на шляху знищення: прикарпатські деревообробники вийшли під стіни ОДА (ФОТО)

13 липня під стіни облдержадміністрації вийшли на протест представники деревообробних підприємст Прикарпаття.

Читайте також: Ми захистили Карпати, але не Україну - голова Асоціації деревообробників Західної України про заборону експорту лісу

Зібралося понад сотню працівників та очільників з різних районів області, а також голови Асоціацій з Чернівців, Тернополя та Хмельницького.

Аcоціація деревообробних підприємств Прикарпаття стурбована ситуацією, що склалася на ринку необробленої деревини. Тут виник дефіцит більшості сировини та неконтрольований ріст цін, які вийшли за межі економічно обгрунтованих, інформує «Галка».

Голова асоціації Ігор Соболевський розповідає, що деревообробна діяльність Прикарпаття стала на межу ліквідації, бо вона “загнана” на аукціонні торги. Він додає – якщо вони сьогодні не будуть працювати, то ОТГ залишаться без бюджетів, що призведе до знищення структури децентралізації.

“Аукціон – це лотерея, сьогодні виграв, а завтра ні. Ми бачимо, що на них є домовленості, коли ціни зростають у три рази. Хто собі може це дозволити купити? Ми хочемо нагадати владі, що ми є. На Прикарпатті реально діють 900 деревообробних підприємства, а поруч з ними працюють підприємтсва, які постачають обладнання та здійснюють транспортування”, – наголошує чоловік.

Також Соболевський каже, що варто захистити місцевий бізнес від конкурентів з Євросоюзу. Якщо відмінять мораторій на вивіз кругляка в ЄС, то підприємства перестануть працювати, а «ліс поїде закордон».

«На останніх торгах ціна на деревину сильно зросла, смерека – сім тисяч гривень, а ціна на дошку – 15 000 гривень. Хто з пенсіонерів має такі гроші, аби заплатити і перекрити, до прикладу, дах в своєму будинку?», – каже він.

Минулого року цю сировину можна було купити за 1 500 гривень, нагадує чоловік.

Деревообробники проводять схожі акції у всіх регіоанх країни. Розуміють, що влада на місцях не має впливу на процеси – потрібно щоб зміни продажу деревини почала робити центральна влада.

Детальніше з вимогами Асоціації можна ознайомитися у зверненні: