Москаль: “В Івано-Франківську можливі провокації російських спецслужб”

Автор: Людмила Баран

16 Apr, 2014 15:27

Поділитись публікацією
Москаль: “В Івано-Франківську можливі провокації російських спецслужб”

Нардеп Геннадій Москаль заявляє, що отримав відомості з достовірних джерел про масштабні провокації, які готують спецслужби Росії в західних областях України.

Читайте також: Діти із Луганщини на різдвяні свята приїдуть на Прикарпаття

За його словами, «28 квітня, в день, який вважається створенням дивізії СС “Галичина”, центральними вулицями Львова, Івано-Франківська та Тернополя мають пройти марші з символікою СС “Галичина” та гаслами, які сприйматимуться жителями Південно-Східної України, як загроза свободі, життю та майну». Про це повідомляє прес-служба Геннадія Москаля.

За його словами, «плануються також заклики до фізичного знищення сепаратистів, погроми осередків КПУ, Партії регіонів та адміністративних будівель. Мета цих акцій – з новою силою сколихнути сепаратистські настрої Південно-східного регіону України».

«Інформація здобута з джерел, які заслуговують на повну довіру і мають пряме відношення до цієї спецоперації. У Львівську, Івано-Франківську та Тернопільську області під виглядом поодиноких туристів, які не викликають підозри в українських прикордонних служб, через КПП в Чернігівській області, а також із території Білорусі, мають заїхати близько тисячі підготовлених російськими спецслужбами осіб, які вільно володіють українською мовою і будуть активними учасниками провокацій», – заявив Москаль.

За його даними, частина цих осіб уже перебуває на території України й вишукує контакти з громадськими організаціями та окремими громадянами, котрі за грошову винагороду погодяться взяти участь у масовках. «Координатори проведення провокацій із числа досвідчених працівників спецслужби Росії, котрі є вихідцями із західних областей України й розмовляють місцевими діалектами української мови, також уже перебувають на Заході України», – додав Москаль.

Нардеп припускає: «Автори спецоперації сподіваються, що ЗМІ багатьох країн світу висвітлюватимуть вказані події, як загрозу виникнення неонацизму в Україні, що викличе занепокоєння в Західній Європі». «Ще одна мета провокацій  – використати святкові дні 1 – 9 травня для широкомасштабних акцій агресії по всій Україні з метою протистояння “неонацистам”, прихильникам СС “Галичини”, “бандерівцям” і т.д», – повідомив Москаль.

Він написав це  для того, щоб “розробники спецоперацій із Росії зрозуміли, що в Україні знають про їхня наміри”.

Нардеп  закликає голову СБУ, міністра МВС, голів Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської облдержадміністрацій «вжити всіх можливих заходів для недопущення провокацій, які можуть мати для України непередбачувані наслідки, інформувати про них місцевих мешканців». «Сподіваюся, наші спецслужби поставляться до даної інформації з усією відповідальністю», — додав Москаль.

Теги: