Гіду стало погано: Мохнацька зізналася, що таки не побувала на вершині Евересту (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

04 Jun, 2021 10:10

Поділитись публікацією
Гіду стало погано: Мохнацька зізналася, що таки не побувала на вершині Евересту (ФОТО, ВІДЕО)

Христина Мохнацька з Івано-Франківська, котра за спонсорські кошти планувала піднятися на Еверест без кисню, після трьох днів дискусій в мережі зізналася, що не змогла зійти на вершину – з киснем в тому числі.

Читайте також: Гірський гід доводить, що світлина Мохнацької "з вершини Евересту" - фотошоп

Відповідний пост жінка опублікувала вранці четвертого червня за київським часом, пише “Галка”.

Як відомо, першого червня жінка повідомила про вихід на гору одному з основних спонсорів – університету Короля Данила, також відповідне повідомлення про сходження було опубліковано на сторінці її компанії Nova Gora.  Інші українці, котрі “штурмували” Еверест цього ж дня, заперечували вихід Мохнацької на гору.

Після цього франківка зазначила, що її” настільки принизили, що я вже і сама не вірю в це все”, – але запевняла, що вийшла на Еверест (ФОТО).

У дописі на своїй сторінці від четвертого червня Мохнацька таки визнала, що не дійшла до вершини, бо одному з її двох гідів стало погано перед самим піком гори.

“1 червня… Світанок… Штурм вершини… Висота 8780м.я бачу ціль, але мій гід Калдін каже, що йому погано, його дуже болить голова і він не може йти. Я в розпачі…Дава мій другий шерпа, каже щоб я йшла за ним… а Калдіна лишити тут, я у відчаї залишаю Калдіна і йду за Давою… Всі ці долі хвилини мене мучить совість, що я залишила Калдіна одного, та ще й без чаю, він був в мене і аптечки.☹️Дава швидко пішов вперед, багато людей, вітер…. Одні спускаються, одні піднімаються, розминутися важко… Я Дав не наздогнала… Він вже на вершині, а я ще порпаюся між мотузками і людьми… Ось ось вершина…метрів 15-10 до вершини я роблю фото Дави, себе і розумію що Калдін там один… Ну не можу я… Не можу я тут робити фото, відео, радіти і робити вигляд що все ок.. Якщо там… Може статися будь що… Я почала самотужки спускатися…Дава залишився на верху… Калдін сидів і чекав мене… Я прийшла до нього, дала йому чай, таблетки (мала з собою величезну аптечку, це бачили багато хто), дала ще одні рукавиці і почала пакувати наплічник. Взяла рацію у Таші (організатор нашої групи) і сказала що Вершина!Взявши себе в руки і допомогла Калдіну почали вертатися назад. На зустріч я зустріла дівчину з України, яка йшла на вершину, вона мене побачила що я вертаюся… (мабуть звідси пішли корні). Ми спускалися довго, Калдін не мав сили. Але ми спустилися на відмітку 8500 Балкон, там довго сиділи, Калдін себе почав почувати краще, Дава ще так і не вернувся… Я довго сиділа, милувалася, заспокоювала себе, і розуміла…що вершина або є, або ні… Але мені тоді це не було важливо! Я була спокійна за Калдіна, але хотіла швидше спуститися до 4 табору, і там щоб він відпочив…
До 21 години ми спустилися до 2 табору. Ура! Нарешті! Всі можуть відпочити…”, – зазначила франківка.
Мохнацька каже, що вважає, що вершину підкорила, і бажає всім добра. Найбільше щаслива, що її гід Калдін залишився живим. А дискусія в інтернеті у неї викликають сльози.
“Все читаю, і читаю… Плачу… Шок… Калдін теж немає сну… Каже давай пиши все як є… Як було… Що зі мною. Сталося, що через мене таке відбулося! Ти заради мене свою мрію загубила… Ти мій герой! Заспокоював мене довго… Я ні, я чекала, я хотіла бачити… Що буде відбуватися дальше…кожен показав своє обличчя! Я цьому дуже рада!
Для мене вершина є! Я була на вершині світу! Для мене найбільше досягнення, що з Калдіном нічого не сталося!  Я дякую Богу за все! За цей урок! За людей які підтримали, які принижували! За все! Я дякую всім спонсорам які підтримували мене і досі це роблять! Я дякую справжнім друзям! Дякую! Я горжуся тим, що я все пройшла пішки! З Лукли до Бозового табору Еверест, до вершини, назад до Базового і до Лукли! А інші на гелікоптері з 2 табору і до Катманду! Невже це так в гори ходиться?! 🤔 Чи зарахують мені вершину? Я не знаю… Мені це не головне! Я там була… Всі живі, здорові! Це головне!”, – додала Мохнацька.

Нагадаємо, ввечері третього червня чотириразовий виходець на Еверест з України написав “відкритого листа” Мохнацькій та запропонував їй свою допомогу у доведенні факту її “штурму” гори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гірський гід доводить, що світлина Мохнацької “з вершини Евересту” – фотошоп.

Через дві години після допису сторінка Мохнацької стала неактивною у Фейсбуці. В публічній сторінці вона повідомила, що її приватну сторінку зламали.

Теги: