Гірськолижними курортами Карпат можна прогулятися віртуально (фото)

Автор: Людмила Баран

31 Jan, 2015 13:36

Поділитись публікацією
Гірськолижними курортами Карпат можна прогулятися віртуально (фото)

У мережі  31 січня з’явилися панорами курортів Буковеля та Драгобрата. Їх можна переглянути на сервісі “Яндекс.Карти”.

Автори проекту  зазначають, що панорами допоможуть користувачам Інтернету спланувати відпочинок, оцінити  розташування готелю, який планують зарезервувати, або просто прогулятися мальовничими місцинами.

«Це перші безперервні панорами гірськолижних курортів України», – зауважив  на презентації Дмитро  Мельник – менеджер картографічних сервісів компанії «Яндекс.Україна».

Він додав, що з усіх панорам, доступних на їхньому сайті, для Буковеля та Дрогобрата використали знімки найкращої якості – 100 мегапікселів. Загалом, компанією з 2010 року створено  панорами для 68 міст України. Серед них –  небезпечні для дійсних відвідин території Чорнобиля.

Фотозйомки панорам тривали у другій половині грудня. Їх виконувала «Компанія  neq4». Команда оператора  і водія автомобіля подолала 112 кілометрів,  зробила  14 тисяч фотографій, з яких  вийшло 3489 панорам. Їх поєднали в суцільну віртуальну мандрівку.

Для кожної панорами  потрібно чотири знімки. Їх виконують  з допомогою спеціального фотографічного обладнання: три горизонтальні камери й одна вертикальна з об’єктивами «fish eye». Все це кріпиться на штатив, який розміщують на даху машини. Втім, для зйомок у горах декотрі фото доводилося робити пішки або ж на лижах.

«Ми знімали дев’ять днів. Якби була хороша погода, то  впоралися б за два-три дні, – сказав оператор «Компанії neq4» Юрій Логвін. – Зйомки у Буковелі були дуже важкими. Траплялися випадки, коли ми їхали вгору, а машина спускалася вниз».

Тим не менш, «Яндексу» вдалося обробити фото та викласти в Інтернеті безперервні панорами гірськолижних курортів у рекордно швидкий термін, до закінчення сезону. Найближчим часом планують створити віртуальні краєвиди Славського і розмістити їх у мережі в лютому.