Глава УГКЦ Святослав очолив святкову літургію у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Костинюк Олександр

13 Dec, 2021 12:36

Глава УГКЦ Святослав очолив святкову літургію у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)

13 грудня у Франківську з офіційним візитом перебуває глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

З нагоди відзначення 10-ліття Івано-Франківської Митрополії Святослав очолив службу Божу в Катедрі, пише “Галка”.

Глава УГКЦ каже, що нині церква святкує пам’ять одного з дуже цікавих апостолів – Андрія Первозванного.

“Його особиста історія є дуже глибокою для усіх християн. Кожен проповідник має бути апостолом-посередником зустрічі кожної людини з живим Богом. Апостол Андрей – пов’язаний з історієї української Київської церкви. Саме він проповідував Євангеліє на берегах Чорного моря. Він заснував громаду христових учнів у Візантії, яка потім стала столицею цілої імперії. Також глибокою є історія завершення земного шляху Андрея. Помер він у сучасній Греції, був розп’ятий на хресті. Помирав він три дні перед обличчям цілого міста й увесь той час проповідував. Його остання проповідь навернула до Христа дві тисячі людей”, – розповідає Святослав.

Також сьогодні, зазначив Блаженніший, святкуємо 10-ліття Івано-Франківської Митрополії:

“З плином часу ми все більше будемо розуміти, що сталося тоді, 10 років тому. Зараз, місцева митрополія об’єднує три єпархії: Івано-Франківську, Коломийську та Чернівецьку. Дякуємо Господу за те, що місія христової церкви у наших часах успішно звершується на цих землях. Якось так по-особливому апостол Андрей полюбив Івано-Франківськ. За Божим промислом він є покровителем нашої франківської Митрополії. Вітаю усе монашество. Ви продовжуєте апостольські служіння, як наслідники апостолів у наших часах. Відчуйте, брати і сестри, кожен відповідальність за свою церкву”, – завершив свою проповідь глава УГКЦ.

Крім цього, у рамках візиту Святослав освятив нові горильєфи ісповідникам віри Владиці Павлу Василику та Владиці Софрону Дмитерку – підпільним єпископам Станіславівським на фасаді собору та відвідає університет Нафти й газу.

Мета візиту до університету – закріпити співпрацю в сфері екології та сталого розвитку. Перший крок – один з найбільших храмів УГКЦ в області стане науковим полігоном для впровадження енергоефективних розробок ІФНТУНГ.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry