Глава УГКЦ перебуває у Бразилії задля створення нової митрополії

Автор: Людмила Баран

14 Jul, 2014 11:19

Поділитись публікацією
Глава УГКЦ перебуває у Бразилії задля створення нової митрополії

Триває візит Святослава Шевчука у Бразилії.

Головна мета візиту Глави УГКЦ – введення в новий уряд владик Володимира і Мирона. 13 липня Предстоятель УГКЦ у Прудентополі звершить інтронізацію владики Мирона (Мазура), а 15 липня в Куритибі – владики Володимира (Ковбича).

Крім цих двох головних богослужінь, у програмі візиту Блаженнішого заплановані зустрічі з духовенством, монашими спільнотами, мирянськими організаціями УГКЦ у Бразилії. Також він зустрінеться з представниками державної влади, керівниками органів місцевого самоврядування, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Створення нової митрополії Глава Церкви назвав новим кроком до утвердження і визнання патріаршої гідності УГКЦ. «Творення нових структур у Церкві − знак того, що вона активно розвивається і росте. Створення митрополії УГКЦ у Бразилії, вже четвертої за останній період, свідчить про те, що тепер наша Церква зробила важливий крок у розвитку своєї помісності на цих землях», − сказав Блаженніший Святослав.

Нагадуємо, 12 травня 2014 р. стало відомо, що Папа Франциск підніс дотеперішню єпархію Святого Івана Христителя УГКЦ у Бразилії з осідком у Куритибі до статусу архиєпархії та митрополичого осідку. Першим архиєпископом-митрополитом призначено дотеперішнього Єпарха владику Володимира (Ковбича).

Одночасно Понтифік створив єпархію Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ з осідком у Прудентополі, виокремивши її територію з новоствореної архиєпархії Святого Івана Христителя та підпорядкувавши цьому митрополичому осідку. Першим Єпархом новоствореної єпархії призначено владику Мирона (Мазура), дотеперішнього Єпископа-помічника Куритибської єпархії УГКЦ.