Глисти атакують: прикарпатцям радять, як не стати жертвою паразитів

Автор: Застава Максим

20 Сер, 2019 08:47

Поділитись публікацією
Глисти атакують: прикарпатцям радять, як не стати жертвою паразитів

Третє місце в світі по захворюваності серед інфекційних хвороб займають кишкові гельмінтози. Крім кишкових гельмінтозів, існують і не менш небезпечні для людини позакишкові гельмінтози, які можуть вражати будь-які органи і системи. При цьому зараження дорослих відбувається так само часто, як і дітей.

Гельмінтози – це паразитарні інвазії людини і тварини, зараження якими відбувається харчовим або контактним шляхом. Потрапляючи в організм, гельмінти викликають алергічні реакції, захворювання шлунково-кишкового тракту, чинять отруйну дію, ушкоджують органи і тканини, поглинають кров і поживні речовини, руйнують імунітет. Глисти можуть бути в кожному органі: печінка, мозок, шлунок, шкірний покрив – все є максимально відповідною для їх існування середовищем.

Більшість щоденно використовуваних предметів і вживається їжі може містити на собі паразитів.

Захиститися від зараження яйцями чи личинками гельмінтів можна дотримуючись елементарних правил гігієни. Овочі та фрукти також необхідно ретельно мити. Особливо обережними треба бути при вживанні плодів, які ростуть близько до землі, їх часто удобрюють гноєм, а в структурі цих ягід багато мікроволосків і поглиблень, які сприяють утриманню яєць глистів.

Важливо турбуватись про повноцінне харчування, що в достатній кількості забезпечує організм усіма поживними речовинами, особливо вітамінами С, Д та А. Позитивне значення тут має і стимуляція загального імунітету. Вона знижує ймовірність зараження гельмінтами, перешкоджає міграції паразитів по організму та досягненню ними статевозрілої стадії, скорочує тривалість їхнього життя в організмі.

З метою виявлення збудників кишкових патогенних найпростіших яєць та личинок гельмінтів, Снятинською Міжрайонною Філією та лабораторією ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» проводиться моніторингове дослідження води відкритих водойм, колодязів громадського користування, ґрунту/піску дитячих спортивних майданчиків, присадибних ділянок, клумб шкіл та інших предметів довкілля, а також обстеження громадян з профілактичною метою.

Дотримання вказаних правил збереже вас від захворювання на глистяні інвазії.

Джерело