Глядачі “Сторожової застави” стривожені, що стрічка стане історією про Росію

Автор: Людмила Баран

03 Лис, 2017 08:00

Глядачі “Сторожової застави” стривожені, що стрічка стане історією про Росію

Стурбовані глядачі звернулися до “Держкіно” з проханням змінити фільм “Сторожова застава”.

Попри очевидний касовий та глядацький успіх деякі глядачі звернулись до голови Держкіно Пилипа Іллєнка із пропозицією перезняти “Сторожову заставу”. Відкритий лист до чиновника оприлюднено у Facebook, пише “Захід.нет”.

У зверненні йдеться про те, що у світовому прокаті (а права на фільм уже придбали Білорусь, Казахстан, Франція, Бельгія, Китай, Індія, В’єтнам та Японія) стрічка стане історією про Росію, а не про Україну.

«Адже в більшості мов світу слово “Русь” перекладається як “Росія” і буде втрачено головну ідею Володимира Рутківського, що Ілько Муровець, Олешко Попович і Добриня Микитович – українські, а не російські герої», – йдеться у листі.

«Під час прокату стрічки в Україні саме українська мова нагадує глядачам, що фільм – про давню історію України. А що свідчитиме про це іноземцям?», – тривожаться глядачі.

Автори листа пропонують внести деякі зміни до версії фільму, прокат якої відбудеться за кордоном. Зокрема, глядачі висловлювали такі ідеї: – Додати на початку фільму епізод, – Показати сучасний герб України та старовинні монети із тризубом. – Головний герой в минулому розповідає звідки з’явився, він має сказати, що він України. – Додати в одяг головного героя футболку, стрічку на наплічник, або брелок з символікою України.

«Для фільму обрали дуже гарний слоган: “Захисти минуле заради майбутнього. Тож ми закликаємо Державне агентство України з питань кіно заради майбутнього України поборотися за її минуле на світовій арені і донести до іноземного глядача “Сторожової застави” посил Володимира Рутківського: “Україна – спадкоємиця Київської Русі”», – підсумовують автори листа. Наразі триває збір підписів.

Щоправда, як технічно мали би вноситися зміни в уже готовий фільм вони не повідомляють. Ніяк не коментують звернення і автори фільму.

Нагадаємо, “Сторожова застава” вийшла у прокат 12 жовтня. Одну з головних ролей у стрічці грає іванофранківець Роман Луцький.

Фільм «Сторожова застава» зібрав за три тижні у прокаті 16,3 млн грн. За цей час фільм переглянули 232 тисячі глядачів.

Читайте також: У свідомості людей я б якийсь гвинтик докрутив, – франківський герой “Сторожової застави” Роман Луцький

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry