Голландська компанія «Плант-і» («Plant-e») придумала як добувати електроенергію з рослин. Вони отримують електрику без жодної шкоди для рослин так, щоб їх можна було повторно використовувати.
До прикладу, нещодавно в Амстердамі «Плант-і» запустили проект «Зоряне небо» («Starry Sky»). Завдяки йому три сотні лампочок на узбіччях тепер живляться електрикою від коробок з травою, передає “Кліматінфо”.
У проекті «Зоряне небо» рослини живуть у пластикових коробках, з’єднаних між собою дротами. Там вони здійснюють фотосинтез, тобто переробляють сонячне світло, воду й повітря в цукри та крохмаль. Половину цукру вони використовують для росту, а решту виводять в ґрунт через коріння.У процесі розщеплення цукру виділяються протони й електрони, а збирають їх вже електроди компанії «Плант-і».
Окрім «трав’яних» акумуляторів, компанія продає бездротові точки доступу до інтернету, зарядні пристрої для мобільних телефонів і «зелені дахи», які виробляють електрику. Керівники «Плант-і» вірять, що їхня технологія має майбутнє. На їхню думку вона дозволить виробляти електрику в найбідніших регіонах планети.
«Поки що ми отримуємо невелику кількість енергії від рослин. Але це не означає, що вони не можуть виробляти більше. Наші дослідження тільки почались. Якщо я запитаю: «Чи хочете ви ввімкнути ось цю лампочку? Тоді вам знадобиться акр землі з рослинами і найімовірніше ви відмовитесь від таких умов», – говорить Рамараджа Рамасамі (Ramaraja Ramasamy), професор Інженерного інституту штату Джорджія.
Один квадратний метр поверхні з травою виробляє 28 кВт/годин на рік. У Нідерландах один будинок в середньому споживає 3500 кВт/годин на рік. Виходить, що для забезпечення одного голландського будинку електроенергією потрібно 125 м² землі. Обсяги чималенькі, але це принаймні схоже на реальні факти.