«Голос» пропонує легалізувати електросамокати та скутери на дорозі (ІНФОГРАФІКА)

Автор: Вадим Войтик

25 Feb, 2020 12:40

Поділитись публікацією
«Голос» пропонує легалізувати електросамокати та скутери на дорозі (ІНФОГРАФІКА)

Народні депутати від фракції «Голосу» внесли до Верховної Ради проєкт закону, яким пропонується «легалізувати» як учасників дорожнього руху власників персонального легкого електротранспорту: електричних скутерів, cігвеїв, гіробордів, гіроскутерів.

Читайте також: Поліція призначила службове розслідування через збір інформації про членів єврейської громади Коломиї

Власники персонального електротранспорту, як і велосипедисти, мають право їздити по спеціальних велосипедних доріжках. Якщо їх немає, пересуватися можна по краю проїжджої частини дороги чи узбіччю.

Легкий електротранспорт має бути справний, обладнаний світлоповертачами та, якщо це передбачено розробниками, звуковим сигналом. Люди, які керують персональним електротранспортом у темну пору доби чи недостатній видимості зобов’язані мати увімкнену фару або ліхтар. Вони не можуть пересуватися на транспорті у стані алкогольного сп’яніння та під час їзди користуватися мобільними телефонами, тримаючи їх у руці.

Ініціаторами законопроєкту стали Юлія Клименко, Олександр Горенюк, Наталія Піпа, Галина Васильченко, Соломія Бобровська, Оксана Савчук та Ярослав Юрчишин.

“Користувачі доволі часто нехтують елементарними правилами безпеки та наражають на небезпеку інших учасників дорожнього руху, створюючи аварійні ситуації. Наше завдання – віднайти кращий баланс між людьми, які використовують новітню електротехніку та іншими учасниками дорожнього руху. Особливо це потрібно водіям, які щиро не знають як реагувати на людей на електроколесах, гіроскутерах та електросамокатах”, – цитує прес-служба партії Юлію Клименко.