Голос соцмереж: що думають франківці про зустріч мера з ромами

Автор: Єва Жасминова

29 Кві, 2020 21:09

Поділитись публікацією
Голос соцмереж: що думають франківці про зустріч мера з ромами

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків зустрівся з ромами у місті та пообіцяв їм одяг, їжу а також медичну та правову допомогу. Думки франківців з приводу цієї ситуації розділилися: одні підтримують мера та його слова, дехто – засуджує.

Відбулося це 28 квітня, міський голова Івано-Франківська сказав, що готовий всіляко допомагати ромським родинам соціалізуватися, влаштовувати дітей до школи а також є  відкритим до подальшого діалогу й спільної роботи з ромською громадою, яка проживає у Франківську, інформує “Галка”.

Нагадаємо, тиждень тому, а конкретно 21 квітня під час щотижневої оперативної наради міськради мер  доручив правоохоронцям “запакувати” і вивезти ромів з міста на Закарпаття.

Дізнавшись про це, коаліція ромських неурядових г. о. України звернулася до органів держвлади та органів самоврядування Франківська й особисто до мера міста Руслана Марцінківа через його антиромські настрої.

Пізніше Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про відкриття провадження через заклик мера Франківська Руслана Марцінківа вивезти ромів з міста.

А 23 квітня в ефірі на радіо“Західний полюс” мер пояснив, про яких саме ромів йшлося. Зокрема це 20 осіб з Закарпатської області, які ходять Франківськом, порушують карантин та чіпляються до містян.

Через скандал з ромами міського голову Івано-Франківська Руслана Марцінківа викликали на допит у поліцію.

Згодом Руслан Марцінків попросив вибачення за емоційний виступ.

28 квітня, зустрівся з ромами у місті та пообіцяв їм одяг, їжу а також медичну та правову допомогу.

Новина викликала жваве обговорення у соціальній мережі  “Фейсбук”. Думки франківців розділилися: багато хто осуджує Марцінківа, вважаючи ці дії “відсутпими”, проте є й ті, хто підтримує мера .

Нижче ми зібрали коментарі читачів зі сторінок “Галки” та групи “Франківські теревені”:

Петро Бекіш Мер має позицію чи ні?

Віктор Матвієнків Дав задню

Андрій Антонович Обідно…я думав що мер дійсно крутий а тут дав задню і замість вивозу тепер щей поприїжають….цигани перемогли…

Andriy Lahnov Ті роми мають купу бабла, яку «заробили», краще б допоміг сім’ям, які реально потребують зараз допомоги. 

Інна Гладюк Тепер чекати нової хвилі ромів, будуть їхати не лише за наші гроші, але й їжу та одяг?

Marisa Greenfield Яду- тим ромам, щоб канули у небуття. За наші гроші ще утримувати ту бидлоту.

Галина Подолецька-Шпак Так. Мы платимо податки, а ці будуть утримувати ромів. Класно

Тамара Ковтун А чому мер не цікавиться як виживаю я, звичайна жителька міста,  українка, що вже два місяці залишається вдома без жодного заробітку і ” світла в кінці тунелю” поки що не видно.

Kryctyna Oleksyuk Може , ще клей і презервативи мер їм купить, щоб їм веселіше жилося..

Janysja Antoshkiv тут медикам немає коштів заплатити, що за абсурд

Андрій Антонович Невже мер прогнувся. Блін шкода, я вже думав що він має силу і волю тримати свою лінію, а тут починається відвідування обіцянки допомогти, для чого було тоді робити такі гучні заяви з вивозом, дуже сумно….

Muroslava Komashko Ой як недобре зробив! Вони тепер почнуть нагліти, вони і так себе вели нагло, ну а зараз….Почнуть по квартирах шастати, бо це така нація….

Надя Стрельчук Молодець!!! Що тут скажеш. Говорили балакали…. Тепер нехай в себе вдома їх годує і миє і лікує. Чого закарпуцький мер їх не забирає додому?

Христина Михайлівна Брудаси румуни!

Федір Туз Проганяє – молодець.. Прогнувся – теж молодець.. Попробуй, зрозумій прихильників)

Ulyana Mykytuk Ну просто нема слів. Хіба в Івано-Франківську не вистачає своїх бомжів? Нехай їх нагодує, вимиє, полікує і дасть роботу. А чужих ромів, які привикли не працювати тільки красти і обдурювати людей нам не треба. Ще й за наші гроші.

Наталя Ліктей Чекайте наплив нових ромів. Тут же буде рай для них, а не життя.

Ksenya Podsudievska Прекрасний початок діалогу. Я б хотіла, щоб ситуація змінилася.

Галина Подолецька-Шпак Хочу бути ромом

Владислав Панфілов тепер марцинків може писати мемуари як просрати шалену підтримку людей за один день хочу відкликати всі пости за нього і повідомити що тепер нізаяких обставин не буду за нього голосувати і всіх закликаю

Ольга Гаєва Правильно,а роми як займались вимаганням грошей і прокльонами так і будуть займатись

Masha Kopylets Вони теж люди.

Надія Гуменяк Так вониж всерівно це неоцінять – то ж цигани, вони живуть за своїми правилами. Їм начхати на суспільство і суспільне життя. Цигани в цілому світі одинакові.

Назар Марухняк Сам особисто знаю молодих хлопців ромів які працюють на роботі, і в той же час живуть біля пасічняньського моста, нормальні пацани доречі

Надія Стадник Та їм нафік не потрібні ні одяг, ні їжа. Їм потрібні тільки гроші. Я дала булочку дитині, то воно її викинула. Ліпше дати собаці, вона хоч з’їсть і буде вдячна.

Таня Хлопунова Мені теж потрібен одяг взуття, все закрито, і купити їжу вже нема за що. Може позвонити меру?

Maria Chipko Переживає за циган

Анна Гануся Роми дуже наглі і невдячні, краще помагати хворим дітям, які просять про допомогу

Родіон Шевченко Хай все оплачує з своєї кишені! Я категорично проти щоб мої податки йшли на утримання цих хитрих і злодійкуватих соціальних паразитів!

Volodymyr Yacobson недобре, це вже зайве для міського голови, тільки мешканці почали поважати за позицію, а тут такий крок назад(

Victor Bilishak Обісрався мер

Kulchitsky Volodimir Спочатку хай замість допомоги запропонує їм роботу, щоб могли себе забезпечити, і побачимо скільки з них піде працювати.

Olga Sabadah Ми їх так ніколи не позбудемось- годувати, одягати; напевне це був компроміс для закриття кримінальної справи. Люди, ні одному цигану не дайте ні копійки!

Володимир Кушецький Хіба вони платять податки,щоб їм допомагати із загального бюджету.

Gereta Oleszja Вважаю це абсолютно помилковим кроком з боку мера

Viktoriya Viki Допоможіть франківцям вони зараз не працюють. Тобто на ромів гроші є а на людей які проживають в місті грошей немає. Ви за ромів не переживайте вони ніколи не працювали і завжди гроші мали. Підуть хати обкрадуть, наркотиків продадуть, людей в автобусі і на базарі обкрадуть. І де справедливість? На своїх коштів немає щоб допомогти, а на ромів є. Хотіла би побачити як би вони нам помогли!?

Tanya Mnih Якось то все неправильно. Одіти, нагодувати спочатку своїх потрібно! Цілими днями я ношусь по місту, та за межами, щоб ті хто залишився за межею мали що з’їсти( То на волонтерів кинули всіх незахищених мешканців,ь а мер буде годувати циганів….

Дария Доронюк Це вже по європейськи..

Vasyl Nasadyk Це що за фігня? Ми го бороним, а він циганві в сраку лізе? Газенваґен і на Закарпаття на.. й!

Сергій-Та-Леся Шкромида Ми вас підтримували в тому випадку коли виганяли їх із Франківська щоб люде вони не дурили, а ви прогнутись рішили і їм угодити, давайте нам щось поможете….

Надя Литвин В місті є декілька комунальних підприємств де не вистачає працівників. Чому їх не запросити на роботу?

Сергій Мінівен Це за які такіі заслуги?
Це він таким чином запрошує інших циганчуків до нашого міста?

Ірина Ірина А удочерити і усиновити не пообіцяв!? Краще переживав би щоб озеро не забудовували!? А я ще дура його підтримувала

Надія-Оксана Мартинюк Роми мають працювати і заробляти на прожиття як усі громадяни України чесною працею.