Голос соцмереж: що думають франківці про відновлення навчання у школах та садках міста

Автор: Єва Жасминова

27 Oct, 2020 15:03

Поділитись публікацією
Голос соцмереж: що думають франківці про відновлення навчання у школах та садках міста

Як інформувала “Галка” раніше,  28 жовтня франківські учні йдуть до школи, а дитсадки продовжують працювати у звичному режимі. Що про це думають містяни та чи готові вони відпускати своїх дітей у навчальні заклади?

28 жовтня, навчальні заклади міста продовжують роботу у звичному режимі.

На карантині залишається ДНЗ №29 «Кобзарик» (до 5 листопада), садочок у селі Підпечерах (до 6 листопада). На дистанційному навчанні – Ліцей №24 (до 2 листопада) та НРЦ на Хоткевича (доки місто в червоній зоні)
Також в місті продовжується змішана форма навчання, тобто батьки можуть написати заяву на дистанційну форму навчання та залишати своїх дітей вдома.

Думки жителів Івано-Франківська щодо такого рішення розділились. Хтось вважає, що освіта повинна бути лише в школі з кваліфікованим педагогом, адже домашнє навчання не може дати дитині повного спектру знань. А є ті, хто вважає це рішення необдуманим і не хоче пускати своїх дітей до навчальних закладів, аби не наражати їх на небезпеку зараження коронавірусною інфекцією. Адже в місті та області збільшується кількість хворих на COVID-19? впродовж тижня поставлені кілька нових рекордів з випадків захворювання.

Галка зібрала найцікавіші коментарі франківців в соціальній мережі Фейсбук.
Оксана Процюк пише переконана, таке рішення принесе дуже сумні результати для міста. Розумію, що збереження здоров’я і життя дітей, вчителів і їхніх рідних не має для Вас значення. Як можна приймати таке безвідповідальне рішення, коли у лікарнях міста не вистачає місць для “ковідних” хворих і розгортають додаткові ліжка? Сумно…
Віта Гавриленко Хворіють люди тільки цього року? Минулих років хвороб не було? Діти мають ходити в школу, вчитися, розвиватися, спілкуватися з іншими дітками, а не сидіти, як зомбі ,перед монітором комп’ютера. Хвороба – це страшно, але це не має перерости в манію страху
Галя Ящук пандемія буде кілька років, то дітей тримати у дома за комп’ютером, діти мають навчатися у школі.
Оксана Сущинська а на чиїй  совісті будуть отупівші діти. Від вересня діти скільки разів були в школі. Яке це виросте покоління. Не всі батьки мають можливість сидіти дома.
Lorina Derevianko ті діти, які хочуть вчитися, то будуть вчитися і вдома, а хто не хоче, то ніяка школа йому не допоможе. Це є самозаспокоєння батьків, що якщо дитина в школі, то вона обов’язково вчиться. На жаль, то
не так.
Уляна Мельник  давайте ціле життя будем сидіти дома. Ніби раніше ніхто не хворів. Сидіть дома, як не хочете водити до школи і на роботу не ходіть, чого ходите на роботу.
А батькам хто має доплачувати? Якщо дитина буде сидіти вдома, одна, і ніхто не зможе їй допомогти. Чи мені залишатись без роботи?
Оксана Сущинська але дитина більше розвивається .А вірус був є і буде. Люди повинні пристосуватися до цього. А ні сидіти закритими.
Все можна спокійно вирішити! Хто має можливість може перевести дитину на індивідуальне навчання , ніхто ж не забороняє, і зменшити ризики для дитини, бо таки ризик буде менший, але багато батьків працює, не можe вчити дитину, бо не мають педагогічної освіти, а якщо 2 – 3 дитинки, то як бути?! Тому з повагою і розумінням треба ставитися до ситуації! Зберігати спокій та тверезий розум! Все буде добре!
Ivanna Ostapiv Але ж дистанційного навчання ніхто не проводить дитина змушена викарапкуватися сама по знаннях а потім ще й контрольні писати хоча ні однієї теми не було пояснено. Я за дистанційне щоб зберегти здоров’я дітей
Дзвенислава Довгуник але, коли дистанційне навчання для всіх дітей, то на уроках присутні майже всі учні, а коли за заявою, то батьки змушені робити вибір або здоров’я дитини, або навчання.
Ira Semegen-Skobel Хто забезпечує дистанційне навчання? У школі сказали, що у них такого нема!!! Є
домашнє (коли вчать батьки), а це зовсім не дистанційне!
Дивлюсь на крикливих матусь, що так за навчання в школі, БО ДОМА НІЯКОЇ НАУКИ НЕМА, НАВЧИТИСЬ МОЖНА ТІЛЬКИ В ШКОЛІ, а в самих стільки орфографічних і граматичних помилок, що очі слізьми наповнились, адже всі вчились в школі, а не допомогло. Бо не від школи залежить, а від дитини!
Скажіть, хтось про працівників освітніх закладів думає? Багато хворих, немає кому заміну уроків вести.
Мирослава Фатула Діти хворіють, а вчителі теж за дистанційне, але бояться і мовчать. Що за херня коли клас іде на самоізоляцію, а вчитель який мав контакт з дітьми продовжує вчити інші класи. Маразми
Оленка Сметаняк А що якщо навчання буде дистанційно, то хворі вчителі зможуть проводити заняття, цікаво
Галя Рипньовська багато хворих діток, багато дітей, які просто є носіями вірусу, у яких цілі сім‘і хворі, саме після того як діти пішли в школу пішов спалах, багато вчителів хворих, чому ситуація замовчується??? Я теж за очне навчання, але зараз не той випадок. Знаю школу, де вже нема кому проводити уроки ні очно, ні дистанційно, бо вчителі по лікарнях всі.
Романа Карпінець  Рішення доречно приймати також після спілкування з лікарями. Пропоную ввести обов’язкове медичне страхування для дітей коштом органів місцевого самоврядування на випадок
захворювання на covid19.
Olyusya Korzhak кожного року скільки “вчительок” випускається з університетів, коледжів, і що, молодь лишається без роботи, бо на роботу в школи не беруть, місць нема, так може час настав дати і молоді гроші заробити
Мила Люда  так вчителі починають хворіти, на заміну не має кого ставити. Ви що думаєте вчителі не люди? Чи сподіваєтесь що дитина не принесе це додому, навіть не відчувши що захворіла
Богдана Лонич та й дороге лікування від covid ніхто вчителям не компенсує. Більшість дітей є просто носіями вірусу, вони хворіють безсимтомно. А вчителі несуть хворобу додому своїм дітям і батькам. Стосовно навчання: діти, які вчаться у школі – вчаться і дистанційно. А інші – не вчаться ні в школі, ні дистанційно. Хоча саме батьки останніх найбільше кричать, що діти мають ходити до школи.
Natalya Natusyk  от в мого старшого сина вчителі дубові! Навіть толком не можуть в зум зайти( то що це за навчання?!(
Наталія Нестерук Дитина з садочку вчитися не вміє. Вона не знає що таке школа. Не пишіть дурниць. Початкові класи однозначно повинні працювати. В старших позабирали потрібні дисципліни, проводиться ніби навчання дистанційне у вайбері, діти вчительки не бачать і не чують, лише завдання отримують. І це по вашому освіта? Школи мають працювати.
Ольга Кімачук  Я, звичайно, також хочу, щоб мої діти ходили в школу. Але якось дивно, що таке рішення приймають батьки і вчителі… Невже вони всі епідеміологи? Як ми можемо реально оцінити ситуацію? Я за очне навчання, якщо це безпечно!
Любов Ремська Я теж вважаю, що діти повинні відвідувати школу, особливо там, де немає загроз. Ми не знаємо, що буде, коли стане холодно, як будуть навчатися діти і чи взагалі зможуть відвідувати школу.
Наталя Григорчук COVID-19 ще довго буде нажаль, кажуть, що усі мають перехворіти цим страшним вірусом. Ніхто не застрахований від COVID-19 будь де можна заразитись, тому моя думка, що діти мають ходити до школи, а батьки працювати інакше за які кошти жити, оплачувати комунальні послуги і т.д
І ще одне, комп‘ютера у нас немає, приходиться вчитись з телефона, а в телефоні мала пам‘ять і просто нічого не відкривається, програму скачали на мій телефон, а я працюю, як моя дитина має вчитись? Є такі сім’ї де троє дітей, а комп’ютер один, як вони мають вчитись? З весни коли усі були на карантині люди не можуть розрахуватись з кредитками, це все дуже сумно нажаль…
Людмила Лопатинська Головне що на весілля і дні народження всі ходять і так далше.
Ольга Мохналь Університети чого не йдуть на навчання
Людмила Марущак Діти мають ходити до школи ! Особливо початкові класи! А дистанційне навчання – це
дурка!!
Svitlana Lana Хто не хворів, той не знає, як це!Коли носиш тисячі в аптеки, коли ходиш здавати тести по 600-800 гривень, вичікуючи величезні черги( а ти ледь тримаєшся на ногах), коли відсутні потрібні антибіотики і їх немає навіть у місті та на базах… Коли носиш по тисячі на ІКТ, коли тобі важко дихати… І ти просиш Господа Бога, щоб зберіг тебе, бо надія – тільки на НЬОГО!!! Чи не є це надто великою платою за навчання і піар?
Oleksandra Kruk Правильне рішення! Я розумію, коли сім’я ізольована, і взагалі не виходить з хати, то можна говорити, що школи не потрібно. Але вірус батьки і з роботи можуть принести, і з того самого магазину. Лишіть в спокої вже ті школи. Пора звикнути вже з думкою, що діти мають навчатися! Головне терпіння, бо покинув вже вірус церкви, дасть Бог, і над школами хмари розійдуться)
Любов Гринів Ви хоч усвідомлюєте наслідки?! В мене батько-вчитель приніс зі школи, два тижні лікування в лікарні не можуть зупинити розгар запалення. Донька зі школи принесла ще й другий раз за життя вітрянку, яка наклалася на коронавірус. Дякувати лікарям, які стабілізували стан. А лікарні настільки заповнені, що два тижні тому швидка не хотіла приймати виклик з направленням сімейного лікаря в лікарню.
Хто тепер буде відповідати за це?! Хто поверне здоров’я моєму батькові?! Коли почнуть думати за вчителів?!
Наталя Шкредко Скільки можна наражати на небезпеку вчителів, учнів. Діти які хочуть вчитися то вчаться дистанційно, а ті які просто ходять до школи , щоб піти з дому , то їм дистанційне навчання чомусь не
підходить.
Nadiia Nagorniak Сумно, що навчання стоїть на першому місці, а здоровя – на другому. Хто хоче вчитися, той буде – і в дома, і за партою. Моя думка – краще не ризикувати, бо ризик зараз дуже дорого коштує.
Halyna Havkaliuk Поки у нас буде оце метання “до школи – не до школи” ніхто пальцем об палець не вдарить, щоб розробити і розвинути нормальні алгоритми дистанційного навчання.
Олена Дейнеко Давайте хоч на 2 тижні зробимо дистанційне навчання,щоб перервати ланцюжок заражень.Така моя думка.Пожалійте вчителів і їх сім’ї!
Калин Юлія Нарешті! Завтра моя першокласниця йде до школи!
Це правильне рішення. Батьки працюють , в діти вдома “вчаться”. А про перші класи взагалі нема про що говорити… Короновірус найближчим часом нікуди не дінеться , то школи взагалі не відкривати поки не пройде пандемія чи як.
Любця Гальцева Ура. Бо дистанційка- це просто жах
Любчик Гринчук На сьогодні рекодне число захворюваності, а мер хоче школи відкривати!! Може він і уроки читати буде ?
Наталія Ковальчук Так діти мають вчитися.Хто знає скільки буде той ковід.З мене хватило дистанційного з березня по травень. І двоє дітей які вчаться.
До слова, в Департаменті освіти уточнили, що школи міста можуть самі оголошувати дистанційне навчання.