Голос соцмереж: що франківці думають про Хресну дорогу на горі Піп Іван
06 Чер, 2020 15:31
Як раніше інформувала “Галка”, митці Прикарпатського національного університету від підніжжя гори Піп Іван (Чорногірський) до самої її вершини спорудять Хресну дорогу зі стаціями. Багато користувачів Facebook вже не підтримали цю ідею.
Урочисте відкриття та освячення Хресної дороги представниками всіх християнських конфесій заплановано на 14 серпня, йдеться на сайті обсерваторії “Білий слон”.
Вона буде найдовша та найскладніша з усіх існуючих. Стації, у вигляді камінних брил у зріст людини із вмонтованими у них таблицями, відображатимуть останні моменти життя Ісуса Христа на його шляху до Голгофи.
Багато франківців у соцмережах негативно сприйняли таку ідею, мовляв, це може бути небезпечно, погано вплине на природу та до віри в Бога немає жодного відношення. Висловлюються “за” буквально одиниці.
Нижче “Галка” зібрала думки користувачів, озвучених ними у Facebook:
Vasyl Fitsak Я в шоці, якщо чесно.
Artem Dorotenko А вони не думали, що можна нічого не чіпати? Що природа сама створила максимально довершену форму? Питання риторичне.
Andrii Vozditskyi Ще би церкву здалося))))))
Надія Величко Вони б краще нормальну дорогу до Шибеного чи Дземброні зробили…
Людмила Лінник Бідний Бог… Як Йому на все це дивитися…
Лащук Ігор Яка дурість! Зробіть хресну дорогу ще по сходах свого Прикарпатського університету.
Інна Гончар А що не потрібно ніяких дозволів на цю маячню? Подуріли остаточно…
Andrij Mykolajovych А слабо відбудувати обсерваторію, мракоБіси…
Oleh Lutsyk Зодчі зі Стільського городища надихнули їх) а насправді сумно це все. І до віри в Бога це не має жодного відношення
Mykola Karabiniuk Яка реакція Карпатського національного природного парку? Це ж їхня територія! Ця затія дуже небезпечна для природи! Навантаження на Чорногору й без цього достатньо висока! Плюс у межах парку до кожного туристичного маршруту повинні бути розроблені допустимі норми максимальної кількості відвідувачів, а тут їх явно буде значно більше!
Bohdan Prots Є негативний досвід дороги на Говерлу, а також ерозії при масових виводах Ющенком людей на вершину Говерли. Що мало? Це та ж ідея щодо природи, і наслідки будуть ті ж! Щодо любові до Бога та ближнього – це не має жодного відношення. Зараз існують екологічні стежки на г. Піп Іван – допоможіть зробити їх більш цивілізованими та екологічно безпечними.
Віталій Спаський Це єдиний спосіб вийти з кризи, чи на Піп Іван, чи з кризи. Я запутавси. До чого це все?
Гриців Михайло Богові-Боже і поближче до землі а не до гір. Пертися кілометрами мучитись – що то за духовність??? Після кожної суворої зими відновлювати???? Для духовності вистачає в долині церков… лиш би вірили та молились.
Dan Runs ну не кажіть, чим вище, тим блище до Бога.
Александр Безталанный Це жестяк, але є один плюс. Маркери в погану погоду.
Andrii Vozditskyi уявляю толпу бабульок у квітні по пояс в снігу)
Yuriy Nesteruk Це небезпечно для самих паломників, серед яких зазвичай буває багато людей похилого віку. Зміна висоти, фізичні навантаження, різкі перепади погоди. Якщо робити хресну дорогу, то паралельно ще потрібно зробити трасу для карет швидкої допомоги)))
Зоряна Биндас Бо не можна просто так взяти і не поставити на кожній вершині статую Матінки Божої. Але що ж вони такі дріб’язкові? Можна відразу обсерваторію переробити в церкву.
Сергей Гайдай Прикро, що ініціатива ця народилася у керівництва установи під назвою “університет”. Я завжди думав що університет повинен бути храмом науки, а не архаїчним осередком релігійних обрядів.
Andriy Yefimenko Неторкана людиною природа є найбільшою цінністю.