Голос соцмереж. Як франківці оцінюють результати перемовин “нормандської четвірки” у Парижі
10 Гру, 2019 14:43
Франківці неоднозначно сприймають результати переговорів “нормандської четвірки” у Франції: хтось бачить зраду, хтось – кроки до перемоги. Дехто ж каже, що хід переговорів – очікуваний і передбачуваний.
Читайте також: Що таке ґендерно-нейтральні туалети? Вони дійсно є в українських школах? – фактчек “Галки”
Як раніше інформувала “Галка”, в ніч на десяте грудня лідери держав-членів “нормандської четвірки” завершили переговори у Парижі. Наступна зустріч – через чотири місяці у такому ж форматі.
До цього має розпочатися повне припинення вогню та обмін полоненими “всіх на всіх”. Сторони погодилися, що в майбутньому на Донбасі мають бути вибори, які визнає ОБСЄ, з урахуванням так званої формули Штайнмаєра. До слова, місія ОБСЄ має почати спостереження 24/7 а не 12 годин. Через чотири місяці обговорять політичні та безпекові умови проведення виборів. Ще на трьох ділянках має відбутися розведення сил – до кінця березня 2020. Також мають відкрити три нові пункти пропуску на лінії зіткнення.
Думки іванофранківців, озвучених з приводу “нормандського саміту”, розділилися. Одні досить задоволені результатами переговорів, називаючи їх – великими кроками до миру, інші ж – відгукуються негативно. Є й такі, хто не побачили для України ані зради, ані перемоги. Нижче “Галка” наводить кілька коментарів, опублікованих франківцями з цього приводу у соцмережі “Фейсбук”.
Iryna Senyk Очікувано і передбачувано.
Наталія Клодніцька Зради не відбулося. Зеленський заявив свою позицію щодо кордону і виборів. І це основне.
Valeria Yelagina А тепер повертаємося до реалій. В документі, який був підготований на Нормандському Саміті, чітко вказано, що Україна йде за Формулою Штайнмаєра.
Формула Штайнмаєра це:
– Федералізація;
– амністія бойововиків;
– вибори на окупованих територіях.
Тому радіти реально мало чому. Фактично нас під обгорткою сьогоднішніх “домовленостей” намагаються пропхати найгірший сценарій.
Waldemar Myslytskyi Формула Штайнмаєра вказує, коли починає діяти закон про особливий статус ОРДЛО на тимчасовій, а потім на постійній основі. Там немає нічого про федералізацію і амністію бойовиків. І сам президент казав, що амністії тих, хто вбивав і федералізації не буде.
Наталя Ткачівська Серйозно? Амністія тим, хто вбивав українських військових? Кордон відновлений після виборів за вимогою Путіна. А хто вибори буде проводити в ДНР і ЛНР?
Vozniak Maria Амністія і непереслідування для бойовиків.. я в шоці.. Стільки загиблих, закатованих, калік.. і все це спустити просто так? За що вмерли всі ті люди? І вбивць амністувати й не переслідувати? Якщо на це погодяться, то це буде дно..
Vasyl Oshur Люди, та хто б не був президентом в Україні, нічого не зміниться, поки Путін не помре. Ніхто нас не підтримує. Ми є буферна зона, на якій вирішують свої економічні проблеми Росія і Європа. Нам треба не дискутувати, а відновлювати армію, навіть до ядерної зброї та будувати величезну бетонну стіну на кордоні з Росією. Захоплені території залишити на вимирання. Там нікого не переконаєш. Там одні зомбі залишилися.
Zenon Borovets Зеленський витримав перший удар. Але тут важливіша поведінка та позиція Путіна. А той жорстко озвучив непохитність своїх ультиматумів до України, в тому числі й конституційних. Це так нагадує московський ультиматум УНР 17 грудня 1917 року.
Оксана Чумаченко Виставляти за перемогу те, що український президент не здав свою країну, це таке собі досягнення… адже він у принципі не мав цього зробити.
Василь Іванцюк Головна домовленість – це те, що зустрінуться ще раз через 4 місяці… А потім – ще раз… і ще…
Ростислав Терлецький Але й досягнень жодних! То навіщо все це було?!
Waldemar Myslytskyi Повернення всіх полонених, спроба припинити вогонь на постійній основі – це теж, хоч якийсь результат.
Svitlana Khomyn Не політик наш президент, не політик… Відповіді ним дані були плаваючими, не чіткими, на рівні “свого парня” десь на кухні чи в дворі свого кварталу. А в цьому випадку треба було стояти твердо раз пішов у президенти!
Іммануїл Голдштайн Можна поцікавитися, яким чином Україна буде контролювати кордон (бо “переможець” про це нічого не сказав)? І у випадку особливого статусу Донбасу та амністії бойовиків (певен на 100%, що підуть, а органи влади Донбасу і від них обиратимуться до ВР), як Україна триматиме курс на Євроінтеграцію та НАТО? Чи амністовані хлопці теж того прагнуть може?
Андрій Дорошенко Те, що заявив Зеленський і заявив Путін, є протилежними речами. Домовились ні про шо. Ці домовленості така ж сама фікція, як і попередні. Виходячи зі слів Зеленського, Україна не буде виконувати ці кроки. Максимум, що відбудеться – це розведення в нових пунктах та обмін полонених. Це моя суб’єктивна думка, яка не претендує ні на що більше.
Roman Pylypiv Яке може бути відведення наших військ? Наші військові частини мають повернутись у пункти постійної дислокації на свої військові бази, які займали до 2014 року. Крапка. Відведенням військ Зеленський визнає сєпарів і їхні органи влади в ЛДНР.
Галя Волочій Клоун, ноги під столом аж скакали. Не знав, що робити, треба було гопак танцювати.
Станіслав Онищук Все, чого чекав Путін – все президент підписав. Якось дуже очікувано…
Олександр Галицький Зеленський остаточно ліг під порохоботів, прогнувся під рагулів, миру не буде, зруйнована країна наша буде і дальше деградувати. Зеленський зрадив і плюнув у свого основного виборця