Голос соцмереж: що франківці думають про рішення мера ввести плату за навчання у дитсадках

Автор: Єва Жасминова

21 Jan, 2022 10:43

Голос соцмереж: що франківці думають про рішення мера ввести плату за навчання у дитсадках

Як писала Галка раніше, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, вчора 20 січня запропонував ввести обов’язкову плату з батьків за навчання дітей у садках.

Про це йшлося під час засідання міського виконавчого комітету 20 січня, інформує Галка. Тоді управлінці заслуховували звіти керівників кількох дитсадків, і під час доповідей у мера з’явилася схожа ідея.

“Ми всі тут брешемо, кажемо, що не збирають гроші по групах. Ну, брешемо, відверто кажу. Насправді всі збирають потроха, батьки самі ініціюють. Може би ввести якусь символічну плату, там 100 гривень, і ввести рішенням виконкому. Щоб не принижувалися, а то розказуємо байки. Щоб батьки здали, і не витребували з них”, – сказав Марцінків.

Мер наголосив, що в такому випадку батьки би знали, що сплатили кошти, а разом з тим і директори дитсадків були би захищені.

Це обговорення транслювалося в прямому ефірі – глядачі одразу зауважили, що своєю ідеєю Марцінків суперечить Конституції України. У статті 53 йдеться, що держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

Що про таке рішення мера думають жителі Франківська? Галка зібрала для вас найцікавіші коментарі користувачів соцмереж:

Руся Руся Нехай звільняє 10 помічників і економить

Людмила Похила-новицька Ооо! Молодець! Вже запхав сам руку в кишені батьків.

Володимир Коп’як Пропоную меру і працівникам мерії скидатись і оплачувати комунальні послуги самостійно, а не за гроші бюджету, як це передбачено законодавством.

Денис Волосинович Це сильно, може ще на міст батьки скинуться?)
Яра Українка Йому пора до психіатра. І всім тим, хто побори, гроші і подарунки вважає нормальними.
Саша Равчук Стаття 4 ЗУ” Про освіту”-Держава забезпечує БЕЗОПЛАТНІСТЬ дошкільної,повної середньої та вищої освіти.
Іван Гальчук Марцінків некомпетентний. Кормить народ казками.
Роман Романюк Менше грошей хай тратить на себе милого
Oles Mg Закопали стовбчиків по місту, заколядували на 750 тис а на дітей грошей не стало… От і питається навіщо така влада? І як можна на це все вплинути крім того щоб палити шини під вікнами міської ради?
Лариса Хуцинова Наш мэр вирішив Конституцію також змінити. Переписати її. Щоб всі знали що він є Авторитет. Сам собі і Голова і Мізки.
Vladimiro Boyko Може ввестии ще й плату за навчання по школах!?
Оксана Олійник Батьки і так щомісяця вносять обов’язкову плату за садок та харчування. А ця пропозиція мера – узаконене здирницво і сором
Юлія Тимошенко Біда вже з тим мером.. Слів немає
Любов Римарук Не чекала такого від мера! Не там шукаєте кошти, перегляньте свої кошториси на утримання апарату!
Андрій Андрій Треба походу йти під білу хату…
Наталія Клодніцька Хай мер подружиться з Конституцією України спочатку. А то мер начебто державний службовець, а законів держави в якій служить не знає
Tanya Ivanova А не соромно..нє??? Батьки і без того майже все фундують, а тут ще оце вигадав…
Nataliya Kotskovych Руслан Марцінків не займайтеся фігньою! У мене син 3 роки, ходить в садок. Якщо ви «узаконите» (а це абсурдно) таке здирництво, доведеться йти до суду. Покажіть, за якими нормами можна буде стягувати з батьків додаткову плату? Ви там як? Взагалі тю-тю?
Іванів Сергій У садочках батьки завжди здавали кошти, Руслан Марцінків запропонував тільки, щоб це робили не тихцем, а відкрито, щоб виховательки звітували за отримані кошти, а батьки знали куди вони витрачаються.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry