Голова СБУ радить стримуватися в соцмережах через новий російський закон про блогерів

Автор: Людмила Баран

30 Jul, 2014 20:06

Поділитись публікацією
Голова СБУ радить стримуватися в соцмережах через новий російський закон про блогерів

В Росії від 1 серпня набуває чинності новий антитерористичний закон, що надає повне право на отримання ФСБ РФ практично всіх особистих даних користувачів інтернет-ресурсів. Голва СБУ Валентин Наливайченко рекомендує українцям не бути відвертими у соціальних мережах.

“На території Російської Федерації в їхніх ресурсах справді дуже серйозно розгорнуто дискредитаційну кампанію, фальсифікації, пропаганду з використанням серверів та ресурсів соцмереж, які використовують громадяни нашої країни. Наша перша рекомендація, якщо ви нам довіряєте: менше користуватися й не давати доступ до вашого особистого листування, до даних, які ви викладаєте в соцмережі”, – заявив Наливайченко на брифінгу в Києві в середу, 30 липня, передає ТВі.

СБУ також вживає заходів для захисту користувачів мобільних операторів України “від несанкціонованого вторгнення спецслужб Російської Федерації у ваші смс-повідомлення, у ваші пересування й ваші приватні розмови”, зазначив Наливайченко.

Як відомо, 1 серпня у РФ набуває чинності так званий закон про блогерів, який зобов’язує фізичних та юридичних осіб повідомляти Роскомнагляд про початок передавання інформації в Інтернеті, а також півроку зберігати дані про передавання інформації в Мережі.

Через початок дії цього закону з російської соцмережі “Вконтакте” видалився Правий сектор.