3 березня в Івано-Франківську відбувається Форум «Рік децентралізації на Прикарпатті» за підсумками роботи об’єднаних територіальних громад у 2016 році.
Читайте також: Чотири з половиною тонни харчів і засобів гігієни отримала Печеніжинська громада для переселенців (ФОТО)
Форум присвятили підведенню підсумків діяльності перших ОТГ області – Печеніжинської, Верхнянської та Старобогородчанської, поширенню досвіду їх становлення, функціонування та розвитку.
Першим відзвітував голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак. До громади на Коломийщині належать 9 населених пунктів.
Довірак зазначив, що до об’єднання місцевий бюджет складав 4 мільйони гривень, після – 60 мільйонів, тобто збільшився більше, ніж у 12 разів. Зокрема, ОТГ отримала 11,1 мільйона гривень освітньої субвенції, 23,1 мільйона – медичної субвенції, базова субвенція склалає 8,1 мільйона гривень.
“Варто зазначити, що власні доходи зросли на 2 з половиною мільйона гривень за рік”, – підкреслив голова ОТГ.
На території об’єднаної територіальної громали від часу створення, зокрема, створили ЦНАП, де громадянам надають 41 послугу, закупили автобус, який щоранку доводить 120 дітей у школу, перекрили дах у будинку культури села Княждвір, розпочали будівництво спортзалів у 4 селах.
“Однак із одним спортзалом виникли проблеми. За програмою “Prozzoro” підприємство, яке виграло тендер, здешевило на майже мільйон. Тому я буду просити обласну раду допомогти”, – зазначив Довірак.
Микола Філіпович – очільник Верхнянської ОТГ, у яку входить 12 населених пунктів, розповів, що за рік роботи передбачали 3 мільйони, однак сума доходів склала понад шість мільйонів гривень.
“Щодо розподілу коштів, то хочу зазначити, що більші суми йдуть на розвиток 6 малих населених пунктів, у деяких із яких навіть не чули до нещодавнього часу про вуличне освітлення”, – зазначив Філіпович.
За рік у ОТГ провели вуличне освітлення в 4 населених пунктах, відкрили ЦНАП, відремонтували 12 вулиць – по одній у кожному населеному пункті, відкрили Степанівський НВК, відремонтували ФАП у селі Негівці, спортзал у Старому Войнилові, Довговойнилівську амбулаторію, закупили трактор тощо.
“Проблемним питанням є відсутність автобуса з села Кулинка – автобус забрали у АТО, через це більше 40 дітей змушені доїжджати на навчання у школу. Прошу також у обласної ради і ОДА відремонтувати ділянку дороги від села Довгий Войнилів до села Негівці, або віддати нам її на баланс, бо дорогу не ремонтували, відколи є Україна” – підкреслив Філіпович.
Ярослав Здерка – голова Старобогородчанської ОТГ розповів, що громада – одна з найменших у області: включає у себе 5 населених пунктів і об’єднала 2 сільради.
Щодо власних коштів громади, Здерка зазначив, що план складав 3 мільйони 200 тисяч, а виконання – 6 мільйонів 100 тисяч.
За рік роботи ОТГ відкрили підрозділ місцевої пожежної допомоги, придбали трактор, у Старобогородчанській школі замінили вікна, облаштували комп’ютерний клас, дитмайданчик у селі Лесівка, відкрили ЦНАП тощо, інформує “Галка”.