Зазвичай автовласники заправляються на перевірених АЗС поруч зі своїм домом. Для цього стають в нагоді рекомендації сусідів по гаражу, відгуки в інтернеті або особистий досвід.
Адже неправильний вибір може не тільки зіпсувати настрій на весь день, а й стати причиною дорогого капітального ремонту двигуна або чистки паливної системи.
Що ж робити, коли водій змінює звичний маршрут поїздок або потрапляє в незнайому місцевість? За якими ознаками відрізнити хорошу заправку від поганої? Спробуємо розібратися з цими питаннями з огляду на 6 принципових відмінностей.
Відоме брендове ім’я
Заправляючись на перевірених мережевих АЗС, водії отримують нерозбавлений бензин, дизельне паливо або автогаз. Адже нормативне октанове число, наявність присадок і високий ступінь очищення знижує знос агрегатів моторного відсіку, зменшує витрату пального. Великі мережі заправок з перевіреною репутацією намагаються тримати марку, надають додаткові знижки постійним клієнтам, організовують бонусні програми. Правда вартість пального на розкручених брендах дорожча, зате ймовірність залити контрафакт нижче, ніж на маловідомих заправних станціях.
Зовнішній вигляд заправки
Купи неприбраного сміття, застаріле обладнання та непривітні заправники – явні ознаки поганої АЗС. Краще не ризикувати власним авто, оскільки ймовірність своєчасних очисток паливних сховищ на таких об’єктах часто зводиться до нуля. Навіть якщо резервуари наповнені якісним паливом, то в бак авто потраплять механічні домішки і осад. Досить уважно озирнутися на всі боки, щоб прийняти зважене рішення.
«Двійники» розкручених брендів
Всі АЗС в невеликих населених пунктах борються за виживання на ринку. У хід йдуть будь-які доступні засоби. Недобросовісні конкуренти копіюють кольорову гаму, логотипи та шрифти відомих мережевих заправок. Співзвучні назви з незначними відмінностями відразу кидаються в очі водіям. На яскраву приманку частіше трапляються втомлені автолюбителі або новачки, які поки не навчені гірким досвідом. Якість палива невідомого походження таких продавців зазвичай нижча середнього.
Щоб отримати детальну інформацію про всі легальні АЗС, можна скористатися інтернет-ресурсом Carta.ua. На цьому сайті представлені понад 1000 заправок на карті України, серед яких можна знайти мережеві і мультибрендові заправні станції. Користувач авторесурсу побачить точне розташування АЗС а також зможе самостійно прокласти маршрут прямування.
Місцезнаходження
Купівля бензину на невідомих автозаправках уздовж трас в невеликих населених пунктах – часта причина засмічення паливної системи. Невисока вартість пального не привід ризикувати власним автомобілем. Що робити, якщо ситуація безвихідна? Тоді краще заправити кілька літрів в порожній бак, щоб вистачило доїхати до найближчої перевіреної заправної станції.
Розвинута інфраструктура
Місця для паркування, невеликий кафетерій і цивілізований санвузол викликають більше довіри. Варто звернути увагу на уніформу заправників, а також наявність на одязі фірмових логотипів. Кількість заправних колонок і безкоштовне миття вітрового скла – додаткові приводи довіряти АЗС.
Приваблива ціна
Низька вартість – не гарантія якісних ПММ. Якщо ціна сильно занижена, то це додатковий привід для занепокоєнь. Адже контрафактний бензин або дизель завжди коштує дешевше, але перевірити якість без супровідних документів не вдасться. Заправлятися на дешевих заправках безпечно, коли автолюбителі особисто переконалися в якості палива.