Головний комунальник міста мріє у 2015 впровадити 10 реформ (ПЕРЕЛІК)

Автор: Турій Роман

08 Січ, 2015 11:22

Поділитись публікацією
Головний комунальник міста мріє у 2015 впровадити 10 реформ (ПЕРЕЛІК)

Директор Департаменту комунального господарства МВК Івано-Франківська Михайло Смушак опублікував стратегічні плани роботи свого відомства у 2015 році.

Читайте також: Потрібно 340, а є 25: Смушак назвав, скільки потрібно мільйонів на ремонт франківських доріг

Про десять реформ в системі комунального господарства, транспорту і зв’язку, та які будуть виконані за умови підтримки виконавчого комітету та сесії міської ради Смушак написав у мережі Facebook.

“Галка” наводить цей список:

1. Реформа системи організації дорожнього руху – на основі розробленої німецькими фахівцями Транспортної концепції міста Івано-Франківська, буде виготовлена нова комплексна схема організації дорожнього руху міста, основою якої стануть принципи пріоритетності пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту над автомобілями та максимальної відповідності європейським вимогам та стандартам.
2. Реформа система громадського транспорту – передбачатиме розробку нових маршрутів, пакетне проведення конкурсу вже на нові маршрути, створення на базі Департаменту диспетчерського пункту моніторингу роботи громадського транспорту міста, обов’язкове обладнання всіх автобусів gps трекерами, інформаційними табло, озвученням зупинок, електронними компостерами, впровадження електронних квитків (оплата здійснюватиметься не за посадку, а за час проїзду в автобусі), виконання Правил надання послуг в громадському транспорті міста Івано-Франківська, прийнятих у 2014 році.
3. Реформа системи паркування транспорту – передбачає створення платної паркувальної зони в центральній частині міста – в’їзди та виїзди будуть обладнані автоматами, які, відповідно, видаватимуть карточку з фіксацією часу в’їзду, а на виїзді справлятиметься плата за паркування. Будуть створені і інші паркувальні зони, які обов’язково будуть обладнані паркоматами.
4. Реформа системи благоустрою міста – будуть затверджені нові Правила благоустрою міста Івано-Франківська, які будуть адаптовані до міжнародних стандартів і в яких буде передбачено солідарну відповідальність як міської влади, так і суб’єктів господарської діяльності, установ, організацій, мешканців та гостей міста в забезпеченні благоустрою території міста. Особливо це стосується утримання прилеглих територій, благоустрою таких територій, влаштування вивісок, здійснення торгівлі тощо. Без погодження відповідного органу, не можна буде змінити вікно в приміщенні. А щоб Правила не порушувались, буде створено на базі Муніципальної інспекції з благоустрою Муніципальну поліцію.
5. Реформа системи поводження з ТПВ – передбачає зміну підхіду до формування тарифу на вивіз та захоронення ТПВ. Зараз він розраховується в м куб, а розраховуватиметься в кг. Буде запропоновано вивести з тарифу вивіз великогабаритних та ремонтних відходів та, відповідно, заборону викидання таких відходів на контейнерні майданчики. Вивіз таких відходів здійснюватиметься окремо за заявочним принципом. Також реформою передбачено оновлення контейнерів – всі вони повинні бути з кришками, європейського стандарту і зміну графіків вивезення – за потреби перевізники будуть здійснення вивезення з деяких майданчиків двічі і тричі на день, залежно від потреби. Також будуть впроваджуватися заходи щодо розвитку полігону ТПВ та впровадження роздільного збору сміття.
6. Реформа системи реалізації заходів у сфері благоустрою – суть цієї реформи – максимальне залучення позабюджетних ресурсів – фінансових, матеріальних, виробничих, людських, інтелектуальних до розвитку як міста загалом, так і утримання окремих об’єктів благоустрою, реалізації інфраструктурних проектів, реалізації тих чи інших заходів. Наприклад, щороку ми витрачаємо значні кошти на озеленення міста. А чому б не дозволити зробити деякі клумби компаніям, які займаються ландшафтним дизайном з правом зробити помітку, що клумба оформлена такою то компанією. Ми витрачаємо значні кошти на ілюмінацію міста. Чому б не дозволити якісь компанії зробити ілюмінаційні фігури на опорах з правом розміщення погодженої форми реклами. Ті ж атракціони в парку можуть бути якісно оновлені, якщо оголосити відповідний інвестиційний конкурс. А є ще зупинки громадського транспорту, громадські туалети, лавочки, посадка дерев. Можуть залучатися також кошти фізичних осіб. Наприклад, можна зробити алею закоханих у парку навколо озера, яка давно потребує ремонту і кожна пара зможе придбати на ній за певну плату своє серце з іменами. Таким чином, будуть зібрані кошти і збудована така алея. Також є багато спільнот, громадських організацій, окремих людей, які готові на громадських засадах розробляти проекти, долучатись до їх реалізації, проводити чи брати участь в різноманітних заходах.
7. Реформа системи виховання відповідальності у сфері благоустрою – одна з найважливіших реформ, яка передбачає виховання культури життя в місті, розвиток свідомості та відпоавідальності за дотримання Правил благоустрою міста. Спільно з управлінням освіти буде розроблено курси, які читатимуться в дошкільних навчальних закладах, школах, закладах професійно-технічної освіти та вищих навчальних закладах і які навчатимуть і виховуватимуть свідомого мешканця міста, який розумітиме, що місто – це спільний дім і порядок у ньому залежить у першу чергу від нього. Будуть розроблені заходи також щодо навчання інших груп населення шляхом проведення відповідних семінарів, висвітлення в ЗМІ, розміщення соціальної реклами тощо.
8. Реформа системи проектування та виконання робіт – передбачає адаптацію всіх проектів та робіт до європейських стандартів. Дуже багато проектів, які реалізуються в місті у сфері благоустрою (щодо ремонту доріг, будинків, тротуарів та інших об’єктів), спрямовані насамперед на покращення фізичних властивостей дороги, будинку, тротуару і при цьому в останню чергу звертається увага на те, щоб зробити таку дорогу, наприклад, ще й красивою, з унікальним озелененням, цікавими стовпчиками, красивим освітленням. На те, щоб дорога відповідала європейським стандартам – була з правильною розміткою, острівцями безпеки, заниженими бордюрами на тротуарах тощо. На те, щоб урна, яку ми ставимо, була не банальною штамповкою. На те, щоб фасад будинку підкреслював його ідентичність, а не перетворював на сіру масу.
9. Реформа системи управління будинками – точніше, продовження розпочатої в місті реформи, спрямованої на формування ефективного власника багатоквартирних будинків, усвідомлення власниками квартир, що їм належить не тільки квартира, але й дах, підвал, ліфт, під’їзд, прибудинкова територія та інші елементи будинку. Якість життя у квартирі, капіталізація квартири залежить не тільки від того, який хороший ремонт зроблений у квартирі чи яка дорога там сантехніка, але й від того, чи чистий та красивий під’їзд, чи облаштована прибудинкова територія, чи не протікає дах, немає води в підвалі.
10. Реформа системи управління у сфері комунального господарства, транспорту і зв’язку – передбачає максимальне наближення комунальних служб до споживачів шляхом формування центрів обслуговування споживачів в мікрорайонах, розвиток ефективних комунікативних зв’язків між мешканцями міста та комунальними службами, в тому числі через соціальні мережі, підвищення зручності для споживачів при сплаті за комунальні послуги, зокрема шляхом впровадження єдиної квитанції та розвиток оплати через інтернет, розробка та затвердження стандартів надання комунальних послуг тощо.