Голову Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля обрали віце-прем’єр-міністром Уряду

Автор: Турій Роман

04 Лют, 2020 11:30

Голову Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля обрали віце-прем’єр-міністром Уряду

Четвертого лютого у Верховній Раді звільнили міністерку розвитку громад і територій Альону Бабак. Після цього глава Кабміну Олексій Гончарук прогнозовано вніс нову кандидатуру на цю посаду – Дениса Шмигаля, чинного голову Івано-Франківської ОДА.

Читайте також: Шмигаль обнадіяв українців ймовірним прискоренням виходу з карантину

У виступі перед депутатами прем’єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що Шмигаль найкраще проявив себе на посаді голови ОДА в порівнянні з чиновниками з інших областей.

“Денис Шмигаль найкраще проявив себе з-поміж інших голів ОДА. Він прекрасно розуміє регіон, є чудовим менеджером. Переконаний, він серйозно підсилить нашу команду”, – сказав Олексій Гончарук.

у своєму виступі голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко додав, що комітет рекомендує Шмигаля віце-прем’єр-міністром, міністром розвитку громад та територій України.

“Денис Анатолійович був на комітеті. До нього немає питань. Я впевнений, що ця людина продовжить державну справу і буде займати дану посаду достойну”, – сказав Клочко.

Виступив перед депутатами і сам Денис Шмигаль.

“Це велика відповідальність. Реформи будуть продовжені. Ключовий пріоритет – адміністративно-територіальна реформа, яка потребує великого соціального діалогу і завершення в цьому році. Радий і маю честь приєднатися до команди Кабінету Міністрів, дякую за довіру президенту Володимиру Зеленському”, – сказав Шмигаль, інформує “Галка”.

Далі парламент перейшов до обговорення кандидатури. Фракція “Батьківщина” заявила, що не підтримуватиме цю кандидатуру, оскільки кандидат не представив конкретний план дій у згаданому міністерстві.

Тарас Батенко з “Укропу” висловився за підтримку Шмигаля, бо вважає його фаховим менеджером.

Роман Лозинський з “Голосу” відзначив те, що його фракція підтримує запровадження посади віце-прем’єр-міністра у питанні децентралізації, однак за кандидатуру Шмигаля не голосуватиме – бо не голосувала за призначення цього уряду загалом. Але готова співпрацювати з кандидатом.

Олександр Колтунович з “ОПЗЖ” теж заявив, що його фракції не голосуватиме за призначення Шмигаля та розкритикував урядову політику у сфері регіональної політики.

Після цих виступів парламент перейшов до голосування. За проголосували 278 депутатів, проти – 2, утрималися 92 і не голосували 21. Дениса Шмигаля призначили віце-прем’єр-міністром, міністром розвитку громад і територій. Він одразу ж склав присяку члена Кабміну.

До слова, в кулуарах Верховної Ради прогнозують, що вже через кілька місяців Шмигаль навіть очолить Кабмін. Мовляв діючий прем’єр збере на собі негатив до влади і відставкою знизить політичний тиск в країні.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry