Google придбав рій мікросупутників

Автор: Вадим Войтик

18 Jun, 2014 13:32

Поділитись публікацією
Google придбав рій мікросупутників

Google оголосив про придбання за 500 млн доларів компанії Skybox Imaging, що надає клієнтам знімки поверхні Землі високого дозволу, зроблені мікросупутниками.

Читайте також: Google представила операційну систему Android 9 Pie (Go edition)

У Google пояснюють необхідність витратити півмільярда доларів прагненням підтримувати супутникові зображення на картах Google і в сервісі Google Earth в максимально актуальному стані. Крім того, з часом співробітники і технології Skybox Imaging дозволять корпорації надавати інтернет-доступ у віддалених районах світу, а також допомагати у наданні допомоги у зв’язку зі стихійними лихами.

Мікросупутники Skybox Imaging дозволяють передавати на землю не тільки фотографії з роздільною здатністю менше 1 метра на піксель, але й відео високої роздільної здатності. Теоретично компанія могла б продавати клієнтам не тільки високоякісні зображення, а й отриману з них за допомогою спеціальних алгоритмів інформацію.

Наприклад, нафтові компанії могли б оперативно дізнаватися про витік на безлюдній ділянці нафтопроводу, а оператори комерційних перевезень – про поточне завантаження тих чи інших портів. Нарешті, за кількістю припаркованих в різні дні у супермаркетів однієї мережі автомобілів (ці дані також теоретично можна отримати з супутникових фотознімків) можна передбачити її доходи.

Раніше цього року Google зробила ще одне подібне придбання, ставши власником Titan Aerospace. Це виробник висотних безпілотників, яких в маркетингових матеріалах компанія також називала “атмосферними супутниками”. Інтерес до компанії проявляла соціальна мережа Facebook, але Google вдалося домовитися про угоду першим. Facebook пізніше придбала британську аерокосмічну компанію Ascenta за 20 мільйонів доларів, яка також веде розробку БПЛА на сонячних батареях з довгою тривалістю польоту на великих висотах.

Теги: