Google розпочинає процес оцифрування карти здоров’я людини

Автор: Вадим Войтик

28 Jul, 2014 00:06

Поділитись публікацією
Google розпочинає процес оцифрування карти здоров’я людини

Науковий підрозділ Google X запустив великий проект, названий Baseline Study. Мета проекту – збір генетичної та молекулярної інформації для складання найбільш повної картини здоров’я людини.

Читайте також: Google випустив дудл про миття рук

Дослідження очолив молекулярний біолог Ендрю Конрад, відомий своєю популяризацією недорогого методу тестування плазми донорської крові на ВІЛ. У команду Конрада увійшло більше 70 фахівців в області генетики, біохімії, молекулярної біології та інших областей, повідомляє РБК з посиланням на статтю The Wall Street Journal.

На початковій стадії в проекті Baseline Study візьмуть участь 125 чоловік. Пізніше їх число може збільшитися до декількох тисяч за рахунок волонтерів. Дослідники отримають від учасників докладні історії хвороб, а також проведуть аналізи їх сечі, крові, дізнаються швидкість їх основного обміну речовин, перевірять їх терпимість до фізичного навантаження і візьмуть у них зразки ДНК. Крім того, учасникам видадуть спеціальні пристрої, які цілодобово будуть вимірювати такі показники, як рівень глюкози в крові, температура тіла і частота пульсу.

Результати допоможуть вченим як виявити закономірності розвитку різних захворювань і розладів, так і розпізнати ці захворювання на ранніх стадіях. Крім того, вчені зможуть скласти картину того, яким повинен бути організм здорової людини.

Відповідно до заяв Google, вся зібрана в ході дослідження інформація буде повністю анонімною і не передаватиметься третім особам, в тому числі страховим компаніям. За ходом дослідження будуть спостерігати відразу кілька комітетів, відповідальних за медичні випробування за участю людей. На пізніших стадіях до них підключаться найбільші медичні університети Дьюка і Стенфорда.

Baseline Study стане першим великим проектом Google у сфері охорони здоров’я та медичних послуг. Оборот даної галузі, за прогнозами дослідників ринку Freedonia Group, до 2017 року досягне 10,8 трлн. доларів.

Теги: