Гострий ларинготрахеїт у дітей: те, що варто знати кожній мамі
30 Січ, 2017 12:49
Гострий ларинготрахеїт – наразі доволі поширене захворювання серед дітей, яке може призвести до великої кількості тяжких ускладнень.
Це запалення слизових оболонок дихальних шляхів, яке супроводжується набряком і може викликати гостре порушення дихання.
Як розпізнати цю проблему і відрізнити її від звичайного ларингіту чи ГРВі розповіла сімейний лікар МЦ «Оксфорд Медікал» Ольга Луговська.
Гострий ларинготрахеїт поділяється на 4 стадії:
- Легка. Ця стадія характеризується тим, що починається переважно вночі. Ви спостерігаєте у вашої дитини гавкаючий кашель, поглиблене дихання, охриплість голосу, підвищену температуру тіла. Також дитина неспокійна, постійно плаче.
- Середня. Дихання дитини стає гучним, кашель посилюється і губи і носик стають синюшними.
- Важка. Починається задишка, підвищене серцебиття, вона стає в’ялою.
- Вкрай важка або повна втрата дихання. Дитина не реагує, мимовільно пісяє, пульс ледь відчутний, настає зупинка дихання.
Як правильно надати медичну допомогу
В першу чергу, варто викликати швидку допомогу і заспокоїти дитину. Потім забезпечити її комфортними умовами, а саме створити вологий теплий клімат у приміщенні. У кімнаті температура повинна бути не менше 24-25⁰С, можна розвішати повсюди мокрі простирадла (особливо на батареї, це допоможе підвищити вологість). Також можна проводити гірчичні ванночки на кінцівки, накладати зігріваючі компреси на грудну клітку. Не можна забувати забезпечувати дитину теплим рясним питтям: липовий, малиновий чай, молоко з медом і поєднювати це з протикашльовими відхаркуючими засобами. Якщо стан не покращується, потрібно ввести дитині у м’яз Но-шпу у поєднанні з димедролом.
Це буде найкращою допомогою до приїзду медиків. І не забувайте, що при наявності ознак середньої і важкої стадії дитину треба обов’язково госпіталізувати, оскільки ви можете бути неготовими до стрімкого прогресування захворювання.