Грибок, калюжі та вода зі стель: у яких умовах навчаються студенти КЕПу (ФОТО)
28 Лис, 2016 10:43
У Facebook Nazar Sukharnyk описав нестерпні умови навчання студентів коледжу електронних приладів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
Хлопець пише, що лабораторний корпус – це одна з найболючіших точок коледжу: всі стіни побиті, подряпані, облуплені, “зацвівші” та десятки разів перемальовані. Температура у корпусі та в аудиторіях, що знаходяться в ньому ж, тотожна температурі на вулиці. У вітряну погоду по аудиторіях гуляє вітер. Навколо сиро, волого, холодно та брудно. По стінах росте грибок, а зверху на студентів сиплеться штукатурка, падаючи їм на голови та зошити. Якщо на вулиці волого – зі стелі починає капати вода. Нерідко трапляються ситуації, коли кількість води, що падає з даху значно перевищує кількість води, що випаровується, і тоді утворюються чималі калюжі просто посеред аудиторій чи коридорів. Проте рішення таки цьому знайшли – підставляти відра. Аудиторії ніби опалюються, але сенсу з цього немає, адже аудиторії повністю “диряві” (величезні проблеми з енергоефективністю), і випускають з себе більше тепла, ніж приймають. На парах студенти через холод сидять у зимових куртках, проте навіть це не допомагає. Зі стін стирчать якісь дроти, які нікуди не приєднані.
“Ситуація у головному корпусі, на перших 2-х поверхах, звичайно ж краща, та воно й не дивно. Адже саме там проводиться вступна кампанія, прийом преси, батьків та розміщується адміністрація коледжу. Я думаю, якби абітурієнти здавали екзамени у лабораторному корпусі – вони б спеціально завалили екзамени і втекли б куди далі побачивши ті умови. Хоча, і на цих двох поверхах вистачає проблем – стіни, які заросли грибком, штукатурка, яка падає на студентів, та звичайно ж знову вода… (Хоча, не у всіх аудиторіях). На третьому поверсі проблема дещо глибша – краплини води та штукатурка зі стелі падають інтенсивніше, а грибок розповсюджений ще більше. У головному корпусі теж багато дротів, що стирчать зі стін, які так і кидаються в очі”, – пише хлопець.
У комп’ютерному центрі можна спостерігати всі ті проблеми: знову грибок, вода, штукатурка, бруд, неохайність, порушення правил техніки безпеки. У коридорі, яка б погода не була, у період осінь – зима – весна, постійно є величезна калабаня.
Адміністрація розводить руками та стверджує, що держава зовсім не виділяє коштів на вирішення проблем. Хоча, варто підмітити, що проблеми типу дротів, які стирчать, можна вирішити і без коштів. У вигляді благодійних внесків адміністрація збирає зі студентів кошти на ремонт коледжу.
“Проте, хочу зробити повідомлення для “тих, хто у танку”:
1.) Так як всі гроші збираються під виглядом благодійних внесків, то промоніторити всі операції з ними НЕМОЖЛИВО;
2.) Так як КЕП є державним коледжом, то відповідно до чинного законодавства: будівля, ремонт, обслуговування та розвиток коледжу ЗАВЖДИ ОБХОДИТЬСЯ ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВИ ТА ВНУТРІШНЬОГО БЮДЖЕТУ САМОГО КОЛЕДЖУ!Якщо вірити словам адміністрації, що держава виділяє недостатньо коштів, то я створив петицію, щоб коледжу виділили додаткові кошти для ремонту”, – зауважив користувач соцмережі.