Громадська рада при УСБУ в Івано-Франківській області допоможе в демонтажі сумнозвісної меморіальної стели

Автор: Турій Роман

24 Jul, 2014 17:12

Поділитись публікацією
Громадська рада при УСБУ в Івано-Франківській області допоможе в демонтажі сумнозвісної меморіальної стели

17 червня ц.р. відбулося четверте засідання Громадської ради при Управлінні СБ України в Івано-Франківській області. Серед інших обговорювалася участь СБ України в дослідженні матеріалів історії національно-визвольного руху ХХ ст. та відновленні історичної справедливості стосовно цього періоду.

Учасники засідання ознайомилися з висновками науково-історичної експертизи, розпочатої за ініціативою Громадської ради близько місяця тому стосовно меморіальної стели «Полеглим при виконанні службових обов’язків» у холі приміщення УСБУ на вулиці Сахарова, 15 в Івано-Франківську. Питання етичності існування цієї стели неодноразово піднімалося істориками та краєзнавцями, однак з різних міркувань було відкладене на майбутнє.

Проведеним історичним пошуком беззаперечно встановлено: військові, чиї прізвища внесено на стелу, загинули вже після завершення Другої світової, а саме у період з 1947 по 1955 роки під час придушення радянською владою боротьби українського народу за незалежність, у боях з українськими патріотами ОУН-УПА на теренах Прикарпаття.

На думку істориків, науковців, громади краю та самих співробітників УСБУ, ці обставини категорично виключають можливість увічнення прізвищ цих співробітників органів держбезпеки у меморіальній стелі. Відтак, Громадська рада при УСБУ одноголосно підтримала намір демонтувати пам’ятку радянської епохи. Управлінню СБ України пообіцяли надати допомогу фахові каменярі.

Заміна стели поки що не пропонується. В Україні тривають бойові дії,  і новітня історія щодня показує, хто самовіддано бореться з ворогом за незалежність нашої держави. Час назве прізвища героїв та усе розставить на свої місця.

 

За дорученням Громадської ради, прес-служба УСБУ в Івано-Франківській області