Громадський ресторан визначив сотий підтриманий грантовий проєкт мешканців (ФОТОФАКТ)

Автор: Єва Жасминова

29 Лип, 2019 12:02

Поділитись публікацією
Громадський ресторан визначив сотий підтриманий грантовий проєкт мешканців (ФОТОФАКТ)

У другому кварталі 2019 року співзасновники громадського ресторану Urban Space 100 вирішили надати фінансову підтримку 6 проєктам на загальну суму 167 457 гривень.

Загальна кількість проектів, який підтримали засновники ресторану сягнув сотні. Про підтримані проекти розповіли на пресконференції 29 липня, інформує Галка.

На проєкт соціальної реклами «Стерилізація потрібна» виділили 7 700 гривень. Цей проєкт має на меті привернути увагу влади й змінити ставлення мешканців Франківська та сіл міської ради до стерилізації, як гуманного методу обмеження кількості тварин шляхом розповсюдження інформаційних матеріалів.

«Підтримка нам завжди потрібна, як матеріальна, так й соціальна, інформаційна. Тварин не стає менше, тому цей проект про стерилізацію тварин спрямований на села, приміські зони, адже туди це поняття ще не дійшло. Це допоможе всій області зменшити кількість тварин, покращить рівень їхнього життя, адже люди не розуміють, що стерилізація підвищить рівень та тривалість життя тварин, в них не буде онкозахворювань, не будуть викидати потім у коробках цуценят чи котів. Хочемо, аби нас почули не лише великі міста, але й селища»,- Наталя Когут голова ГО «Дім Сірка».

На ІТ-освітній проект виділили 43 060 гривень. Його автори кажуть, що тільки 6% тих, хто навчається, використовуючи масові онлайн курси, завершують їх успішно. Саме тому, вирішили об’єднати ці два методи навчання в одну іноваційну платформу – освітній портал P2P.IF.UA. Перевагами платформи називають: чіткі терміни у навчанні, ефективна система зворотнього зв’язку, поєднання онлайн і офлайн навчання, гнучкість сайту, постійний доступ до менторів. Пізніше ця платформа буде використана не лише для отримання знань у сфері ІТ, але й для інших освітніх продуктів.

Ще один проект який підтримали Urban Space 100 – «Якщо стається втрата». Це посібник для медичних працівників, перинатальних та неональних центрів по роботі з батьками, які втратили дітей до, або під час чи за короткий час після пологів. На цей проєкт виділили 24 тисячі гривень. Організатори займається впровадженням в Україні системи підтримки батьків, які втратили дітей до, під час або за короткий час після пологів. Планують проведення пілотного проекту по впровадженню системи роботи з втратами. Вагомим компонентом є підготовка посібника для медичного персоналу. Проект має на меті забезпечити таким посібним медичний персонал івано-франківського перинатального центру.

Також підтримали проєкт «Ноги чи колеса- лиш спосіб пересування» (33 500 гривень).
Проєкт розрахований на 9 місяців соціальної роботи з людьми з інвалідністю задля  їх соціалізації й інтегрування у повноцінне суспільство. Проект вже підтримувався Urban Space 100 минулого сезону, але організатори хочуть продовжувати свою діяльність і надалі. Кожного місяця організатори проводитимуть для людей з інвалідністю навчання, майстер-класи, психологічні тренінги, семінари й розважальні заходи задля соціалізації, підвищення кваліфікації та психологічної допомоги.

Також підтримали проєкт «KidsDO». На нього виділили 21 697 гривень. Проект KidsDO, покликаний створити зручне та ефективне навчальне середовище початкової ІТ освіти для дітей з особливими освітніми потребами. Зараз команда Робоклубу працює над розробкою та адаптацією навчальної програми для дітей з порушеннями слуху.
Впродовж трьох місяців діти віком 7-9 років, відвідуватимуть інтегровані заняття, які складатимуться з робототехніки та візуального програмування.

Ще один підтриманий проєкт – «Галерея «Детектор» Початок». На нього виділили 37 500 гривень.
Проєкт передбачає організацію 2-ох виставок, серії подій про сучасне мистецтво та формування візуального інформаційно-навігаційного пакету. Дві виставки – це роботи франківських митців: Ростислава Котерліна та Сергія Міщенка.