Громадян запрошують фіксувати на мапі порушення виборчого законодавства

Автор: Людмила Баран

20 May, 2014 19:00

Поділитись публікацією
Громадян запрошують фіксувати на мапі порушення виборчого законодавства

Громадська мережа ОПОРА створила інформаційний ресурс «Мапа порушень». З його допомогою можна відслідковувати порушення виборчих норм. Кожен виборець може користуватися картою, щоб повідомити про незаконний випадок.

Мапа дозволяє отримувати інформацію про порушення як в межах всієї України, так і в межах Прикарпаття чи інших окремих регіонів. За перших два дні з моменту запуску проекту її відвідали майже 17 тисяч людей з цілого світу.

Для зручності користувачів мапа дає можливість отримувати інформацію про порушення виборчого законодавства за типом порушень та суб’єктами порушень. На цьому інформаційному ресурсі виборці мають можливість також ознайомитись зі звітами за результатами спостереження за виборами.

ОПОРА закликає виборців не лише стежити за порушеннями, але й самим проявити громадянську позицію і допомогти спостерігачам фіксувати порушення. Якщо виборець виявив порушення, то за допомогою функції «Повідомити про порушення», якою наділена «Мапа порушень», він може про це повідомити спостерігачів ОПОРИ. Якщо інформація про порушення підтвердиться – вона буде розміщена на мапі порушень.

Основні типи порушень: підкуп виборців, порушення правил передвиборчої агітації, участь та незаконний вплив посадових осіб на хід виборчого процесу, незаконний вплив на виборчий процес з боку правоохоронних органів, перешкоджання веденню передвиборчої агітації, тиск на ЗМІ, незаконне голосування, фальшування виборчої документації, порушення таємниці голосування, маніпуляції з бюлетенями, пошкодження виборчої скриньки, процедурні порушення.