Громадянину потрібно привити відчуття того, що він є платником податків, – Солонтай

Автор: Турій Роман

18 Сер, 2015 12:57

Поділитись публікацією
Громадянину потрібно привити відчуття того, що він є платником податків, – Солонтай

18 серпня в Івано-Франківську політичний експерт та громадський активіст Олександр Солонтай в рамках навчального семінару “Як розкрадають місцеві бюджети – інструкція для початківців” розповів, як наповнюються та затверджуються місцеві бюджети. А також сказав, чому люди не контролюють ці процеси і чому це таки варто робити.

Читайте також: У Франківську радилися, як залучати мешканців до розробки нового Генплану

Він згадав про численні зміни до Бюджетного кодексу України, які започаткували процеси бюджетної децентралізації в Україні. Згідно з теорією місцева влада повинна вирішувати місцеві питання, адже разом із переданими повноваженнями зверху їй передали кошти. А на практиці все тримається на Бюджетному кодексі, а згідно з ним на місцях влада нічого не може робити, поки не затвердять загальний бюджет України.

“Наші бюджети нагадують матрьошку. Спочатку треба прийняти бюджет держави, а потім бюджет громади”, – сказав він про це.

Позитивним є те, каже Солонтай, що нині інформація про місцеві бюджети є публічною і всі бажаючі можуть її прочитати і оцінити стан речей. Однак мало хто користується такою можливістю.

Причинами відсутності контролю за бюджетними процесами є відсутня культура платників податків, які не дбають про те, куди витрачають їхні кошти. Загалом, людям не зрозуміло, як працює бюджетна система, вони не володіють відповідними термінами. Тому мешканцям потрібно обговорювати бюджети підприємств та привити людям відчуття того, що вони є платниками податків.

Це дозволить зробити ефективнішою роботу чиновників, впевнений Солонтай.

Теги: