Громадянку України обрали до Європарламенту

Автор: Людмила Баран

03 Лип, 2014 16:43

Поділитись публікацією
Громадянку України обрали до Європарламенту

Вперше в історії існування європейських інститутів депутатом Європарламенту обрано українку – за корінням і громадянством.

Це представниця закордонних угорців, викладач Закарпатського угорського інституту Андрея Бочкор, яка виграла вибори від правлячої коаліції Угорщини – альянсу “Фідесу” та Християнсько-демократичної партії. Вона була дев’ятою у виборчому списку альянсу, повідомляє “Європейська правда”.

Закарпатські ЗМІ зазначають, що Бочкор не лише має український паспорт, а й проживає в Україні, а саме в місті Берегово (Закарпатська область). Очевидно, що окрім українського вона має також угорське громадянство – ця практика є досить поширеною серед представників угорської меншини в Україні.

“Я планую працювати у Брюсселі, аби сприяти інтеграції України до Європейского Союзу, а також відображати інтереси угорської громади Закарпаття”, – зазначила Андрея Бочкор.

Як відомо, угорці, що проживають в Україні і мають подвійне громадянство, на угорських виборах можуть голосувати на українській території – виборчі дільниці були розташовані в угорських консульствах в Берегово та Ужгороді.

Угорська правляча коаліція на минулих виборах до ЄП надала закордонним угорцям два місця у прохідній частині списку – десяте місце посів Андор Делі з Союзу угорців Воєводини (Сербія).