Громадянська мережа ОПОРА готова до перших виборів ОТГ на Прикарпатті

Автор: Турій Роман

16 Гру, 2016 13:46

Громадянська мережа ОПОРА готова до перших виборів ОТГ на Прикарпатті

Сьогодні, 16 грудня, в Івано-Франківську відбулася прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА, на якій підбили проміжні результати спостереження за першими виборами у Прикарпатських об’єднаних територіальних громадах.

Читайте також: З чим пішли на канікули прикарпатські мажоритарники (ФОТО)

Вже цієї неділі, 18 грудня, відбудуться вибори. Як розповів координатор спостереження у Івано-Франківській області Остап Матківський, вибори відбудуться у 7 об’єднаних громадах, з яких 6 сільських і селищних та 1 міська у Тлумачі, де й спостерігається найбільша активність – за 26 мандатів змагаються 12 політпартій, з яких 6 висунули максимальну кількість депутатів. За посаду міського голови змагаються 9 кандидатів – три самовисуванці. На 1 мандат – близько 11 кандидатів.
Кількість самовисуванців у селах і селищах перевищує висуванців від політичних партій.
На посаду сільського чи селищного голови висуваютьсч 19 самовисуванців.
На 1 мандат у цих громадах припадає близько 3 кандидатів. Є округи, де нема жодного конкурента.

“Але це не означає, що вони вже стали депутатами, адже вони мають ще набрати більше половини голосів у межах округу”, – зауважив Остап Матківський.

Всього зареєстровані 684 кандидати: 68% яких складають чоловіки. За посади голів змагаються 7 жінок і 28 чоловіків. Всього є 64 дільничні виборчі комісії, 15 з яких – у Тлумацькій міській громаді.
Кординатор ОПОРИ в Івано-Франківській області Іван Маруняк розповів, що спостерігачі Громадянської мережі виявили порушення при утворенні дільничних виборчих комісій, які полягають у призначенні в керівному складі ДВК двох осіб від одного суб’єкта, включення більше однієї особи від одного суб’єкта до складу виборчих комісій та включення до складу ДВК осіб за поданням політичних партій, які не мали права на подання кандидатур до складу ДВК. Зокрема Коломийська районна виборча комісія призначила голову і заступника комісії, які включені до складу ДВК за поданням голови районної виборчої комісії.
Зафіксовані також оскарження виборчих комісій у суді, конфлікти інтересів через недоліки у законодавстві та порушення обмежень щодо здійснення передвиборчої агітації.

“Багато порушень не зафіксовано, а ті, які зафіксовані – не впливають на підготовку до виборів та не носять системний характер”, – зауважив Іван Маруняк.

Всього на виборах працюватимуть 5 мобільних груп від ОПОРИ, одна з яких має охопити спостереження за трьома громадами у Коломийському районі. Співпрацюватиме ОПОРА з Національною поліцією, інформує “Галка”.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...