Грошей нема: Марцінків каже, що більшість абонентів СТЕКу не отримають допомогу на автономне опалення

Автор: Турій Роман

12 Січ, 2021 09:35

Грошей нема: Марцінків каже, що більшість абонентів СТЕКу не отримають допомогу на автономне опалення

Міська влада Івано-Франківська не обіцяє масштабної фінансової підтримки іванофранківцям, котрі є абонентами “СТЕКу” та у 2021 будуть змушені переходити на автономне опалення. 

Як відомо, приватна теплопостачальна компанія “СТЕК” (котельня на Індустріальній) визнана банкрутом і припиняє свою діяльність. В опалювальному сезоні 2020-2021 тепло на цій котельні тимчасово виробляє нова приватна компанія, котра продає його “Теплокомуненерго”,  а ті вже збувають тепло франківцям.

Споживачами “СТЕКу” є 156 житлових будинків (майже сім тисяч квартир), 10 медзакладів, сім шкіл та десятки інших установ – всі вони якнайшидше мають перейти на автономне опалення.

Заступниця начальника управління економічного та інтеграційного розвитку міської ради Світлана Криворучко на оперативній нараді в мерії 12 січня повідомила, що чиновники розробили інформаційну кампанію «Перехід на автономне опалення». У ній описані кроки, як від’єднатися від СТЕКу та отримати “автономку”. Все треба зробити максимально швидко, у міжопалювальний період, який триває з квітня по вересень.

А міський голова Руслан Марцінків зазначив, що влада не може надати відчутної фінансової підтримки людям – у бюджеті немає коштів.

“Насправді це одна з найбільших проблем міста Івано-Франківськ. Треба залучати всіх, депутатів по округу, працівників мерії. З четверга почнемо інформаційну компанію, треба максимально інформувати людей про перехід на автономне опалення. Звертаю увагу усіх споживачів СТЕКу – не зволікати – робити документи. Вишукуйте резерви, кошти, де перейти на індивідуальне опалення. Ми думаємо, як це зробити безболісно. Газ не буде дешевшати, буде тільки дорожчати. Ми постараємося прийняти дві програми підтримки на сесії.. Але грошей немає. Допомогу зможуть отримати одинокі літні франківці без родичів, інваліди першої групи, дуже мала категорія людей”, – прокоментував Марцінків.

Інформаційна кампанія «Перехід на автономне опалення» складається з дев’яти кроків: 

1) провести збори та скласти протокол (75% мешканців будинку)

2) передати його у ЦНАП

3) документи вивчає міжвідомча комісія при мерії

4) дозвіл на відключення надає міський виконавчий комітет

5) отримання проєкту та технічних умов на відключення

6) відключення від централізованого опалення

8) отримання проєкту та технічних умов на встановлення індивідуального опалення

9) роботи з монтажу індивідуального опалення

Криворучко каже, що роботи мають проводитися з квітня по вересень, тому часу на процедуру дуже мало. Документацію та збори варто починати робити вже

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • sad 1
  • angry 1
  • sad
  • angry
2
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...