Гроші для застави збирає все село, – війт-хабарник з Прикарпаття каже в суді, що не винен

Автор: Борис Марія

05 Sep, 2016 11:15

Поділитись публікацією
Гроші для застави збирає все село, – війт-хабарник з Прикарпаття каже в суді, що не винен

5 вересня в апеляційному суді відбувся розгляд скарги у справі сільського голови села Березівка Тисменицького району Олександра Вари щодо оскарження обраного для нього запобіжного заходу.

Читайте також: Хабар року на Прикарпатті: 470 тисяч вимагав війт приміського села за виділення землі (ФОТОФАКТ)

Нагадаємо, 25 серпня поблизу Ратуші чоловіка спіймали на хабарі. Він вимагав у підприємця 470 000 гривань за безоплатну передачу у приватну власність земельної ділянки площею 0,200 га. Суд обрав Олександру Варі запобіжний захід – утримання під вартою або 238 тисяч гривень застави. Війт використав другий варіант.

Прокурор Мельник нині клопотав про те, щоб запобіжний захід змінили на тримання під вартою або внесення більшої застави – 942 тисячі 500 гривень. Попереднє рішення оскаржив через те, що нинішня сума застави не є обгрунтованою – розмір майже вдвічі менший, ніж розмір хабара. Натомість Вара з цим не погоджується. Його захисник вважає, що про сам хабар завчасно говорити, бо пан Олександр хотів витратити отримані кошти на користь села і повідомив, що підсудний хворий на цукровий діабет.

 До слова, сільський голова пояснив, де у нього взялося 238 тисяч гривень застави – позичив.

“Хочу зазначити, що окрім родини гроші на заставу збирає все село. Також збирають гроші на заставу депутата”, – додав сільський голова.

До речі, Вара не мав паспорта, який засвідчив би суду його особу, це пояснили тим, що він готує документи для виїзду закордон.

“Я не збираюся тікати закордон”, – сказав додаючи, що буде там лікуватися.

“Я хабар не брав. Питання про ті 400 тисяч обговорювалося з депутатами в селі”, – сказав він

Та суд після наради вирішив залишити запобіжних захід без змін.

Теги: