Гройсман: Невиконання вимог МВФ поставить Україну на межу дефолту

Автор: Сидорчук Василь

08 Вер, 2018 16:15

Поділитись публікацією
Гройсман: Невиконання вимог МВФ поставить Україну на межу дефолту

Читайте також: Молоді та прогресивні: з ким іде в парламент "Українська стратегія Гройсмана"?

Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу “Інтер”.

“Нас закинули в серйозну боргову яму. Очевидно, що економіка зростає, але у нас на плечах такий борг, який ми самі не можемо виплатити. Треба виходити на зовнішні ринки, перекредитовуватися, зменшувати відсотки”, – зазначив прем’єр.

Гройсман запевнив, що він “перший за те, аби зменшувати ціни на ресурси.

“Але невиконання вимог поставить Україну на межу дефолту. Ми хочемо кризи? Я не кризовий прем’єр, я антикризовий. Я зроблю все аби захистити людей, знизити інфляцію і зростання реальних доходів”, – наголосив він.

Прем’єр підкреслив, що раніше меморандум з кредиторами підписували і не виконували обіцяне – це підірвало довіру до України.

“Я мушу вирішувати це питання. Місія МВФ приїхала. Ми працюємо, у нас конструктивні відносини. За два тижні повідомимо про результати перемовин”, – заявив Гройсман.

Раніше у Мінфіні заявили, що Україна виконала більшість своїх зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом.

Україна відновила співпрацю з МВФ за чотирирічною програмою розширеного фінансування об’ємом 17,5 млрд дол. у 2015 році – після більш ніж річної перерви.

Програма EFF змінила програму stand-by, розпочату в 2014 році.

МВФ вирішив змінити попередню програму “стенд-бай” на “механізм розширеного фінансування” в зв’язку з більш тривалої потребою платіжного балансу України.

Ключовими реформами, виконання яких вимагали західні кредитори, були пенсійна реформа, призначення голови Національного банку, голосування за закон про Антикорупційний суд, а також провести коригування внутрішніх тарифів на газ.

Поточна програма України та МВФ обсягом 17,5 млрд доларів, з яких Україна отримала 8,7 млрд доларів у зв’язку з повільним впровадженням узгоджених реформ, закінчується навесні 2019 року.

Місія МВФ приїхала з візитом до Києва 6 вересня. За підсумками візиту буде прийнято рішення про виділення траншу.

Ключовою умовою для отримання траншу від МВФ є підвищення цін на газ для населення до ринкових. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про готовність до такого кроку.

Теги: