Гуманність переможе: франківців кличуть долучитись до маршу за права тварин (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

11 Вер, 2019 13:03

Поділитись публікацією
Гуманність переможе: франківців кличуть долучитись до маршу за права тварин (ФОТО)

У середу, 11 вересня у Просторі «ВДОМА» провели пресконференцію, присвячену Всеукраїнському маршу за тварин в Івано-Франківську, який відбудеться 15 вересня.

Читайте також: Прикарпатська футболістка віддала на благодійний аукціон футболку жіночої національної збірної України

Він вже втретє проводиться в Україні, цьогоріч до нього приєднаються 24 міста, включно з Івано-Франкіськом. Всіх, хто хоче взяти участь у марші, кличуть на 12:00 на Площу Франка.

Головними вимогами маршу є:

– Заборона використання тварин у цирках і дельфінаріях.
– Заборона експлуатації тварин для жебракування і фотопослуг.
– Заборона створення і функціонування притравочних станцій та контактних зоопарків.
– Відмова від використання живих тварин для тестування косметики і парфумерії.
– Заборона хутрових ферм і відмова від “кривавого” матеріалу.
– Сприяння припиненню діяльності “живодерів-догхантерів”.
– Заборона евтаназії, як методу регулювання популяції безпритульних тварин.
– Внесення диких тварин природного ареалу України, що знаходяться на межі зникнення, до Червоної книги України.
– Чітке визначення права власності на тварину та позбавлення такого права в результаті жорстокого поводження для забезпечення відповідальності власників.
– Сприяння створенню зоополіції та запровадження в Україні дієвої системи контролю та покарання за жорстоке поводження з тваринами.

Проректор університету Короля Данила Олег Андрухів вважає, що така ініціатива дуже потрібна місту, адже , на його думку, правова культура містян щодо тварин на дуже низькому рівні.

“Дякую, що така ініціатива є в нашому місті. Я вже 16 років вегетаріанець і думаю, що не одну тварину врятував, тим що не з’їв її. У нашій країні дуже низька правова відповідальність за злочини проти тварин. Зокрема нещодавно у Калуші двоє неповнолітніх здерли скальп з пса, але вони не знали, що за це є кримінальна відповідальність. Не знали тому, що про це не говорять. Чомусь говорять лише про резонансні випадки, чому ми мовчимо про кожне домогосподарство, де господар б‘є тварину? Нам потрібно удосконалити і підняти свою правову культуру щодо тварин. Про це треба говорити ще від садка. А ще треба поліціянтам відповідально ставитись до своєї роботи, аби вони не говорили: «Ви що хочете, аби я через цього пса відкривав кримінальну справу?» Це не нормально. Жорстокість яка, відображається на тваринах, потім може перерости у жорстокість до людей», – вважає Андрухів.

Психологиня Ольга Кукло розповідає, що часто кривдники, коли наносять болю тварині, хочуть таким чином завдати болю людині. А також жінка вважає, що треба більше говорити з дітьми про ставлення до тварин.

«До прикладу, любить жінка собаку, а чоловік б‘є її (ред. собаку) і показує таким чином, що так само може вчинити з нею. Форма шкоди, яка проявляється до тварин – може бути такою ж до людей. Це прямопропорційно. Так, якщо це дитина до 6 років, то їй просто цікаво, що там всередині, але якщо агресія та жорстокість заходить у підлітковий вік, то потім це переросте у жорстокість до людини. Агресія – це не спосіб ініціації та дорослішання, про це треба говорити дітям”, – каже психологиня Ольга Кукло.

Засновниця ініціативи Олена Біла розповідає, що багато з вимог маршу є дуже актуальними для нашої області. Зокрема каже, що потрібно боротись із існуванням дельфінарію в Трускавці.

«Чудово, що в нашому місті законодавчо обмежили в`їзд цирку з тваринами. Бо коли приїжджають з бегемотами, слонами, ну це просто жахливо, такі великі, екзотичні тварини мучаться у клітках”, – каже Олена Біла.

Також вона розповіла про тварин, які зникають. Зокрема зникає зубр, їжак вухатий, лісовий кіт, ведмідь бурий (ці тварини переважно мешкають у нас на Прикарпатті), також на межі зникнення сипуха (декілька є у Галицькому реабілітаційному центрі), чорний лелека, рись, горностай, лось, пискуха.

«Сьогодні зникають ці тварини! Хто наступний? А якщо ти? Знищуючи їх, ти знищуєш себе. Часто люди кажуть, а піду полювати на качку, нічого не буде. Фігня. Насправді буде, не буде качки – не буде ще когось, а потім не буде тебе», – каже організаторка.

На марші буде художниця, яка представить виставку з приводу зникаючих тварин, а також франківські поліціянти розповідатимуть дітям, про те, як правильно ставитись до тварин.