Не дай заговорити собі зуби: книги, що допоможуть розпізнати маніпуляторів
15 Вер, 2023 18:20
Тобі, мені і другу
Книги на всі випадки життя — чи існують такі взагалі? Адже в житті ми спілкуємось із різними людьми. Мабуть, універсальних, все ж немає, та є книжки, що допомагають пізнати людську психологію загалом. А отже, нам стає простіше, наприклад, розпізнавати маніпуляторів.
Почнемо з того, що, аби розуміти когось, варто розуміти себе. Для цього маємо психологічні книжки для розвитку (https://book-ye.com.ua/catalog/samorozvytok/). Ось чому перший у нашому списку — відомий психолог і психотерапевт Ерік Берн і його “Ігри, у які грають люди”.
Книжка буде цікавою всім, хто хотів би пізнати основи психології і психотерапії. Вона не легка для читання і з нею ви не відпочинете, зате дізнаєтесь багато, і ці знання допоможуть вам краще зрозуміти себе, своє оточення та світ навколо.
Далі вже робимо глибше занурення саме в особливості маніпулювання із книжкою Роберта Чалдині “Психологія впливу”. Автор зробив велике самостійне дослідження людей, які змушують нас говорити “Так”, коли ми цього не бажаємо. Навіщо? Тому що він сам був одним із таких людей, що легко поступаються власними позиціями й бажаннями. У книзі ви прочитаєте багато цікавого про наші власні свідомі й несвідомі маніпуляції, про маніпулювання нами, знайдете поради, як уникати чи перетворювати такі ситуації собі на користь.
Загалом, аби краще розуміти людей, пропонуємо звернути увагу на книжку, написану колишніми офіцерами ЦРУ Філіпа Г’юстона, Майкла Флойда і Дона Теннанта “Анатомія брехні”. Вони обізнані фахівці в розпізнаванні неправди методом спостереження, діляться власними знаннями її викриття. Лиш уявіть, як може змінитись ваше життя, коли ви зможете “читати” свого співрозмовника.
Погодьтеся, нас оточують найрізноманітніші люди — щирі, привітні й доброзичливі, мовчазні, замкнуті й навіть агресивні… Такий перелік може бути довгим, та суть у тому, що не всі, хто зустрічається на нашому шляху, приємні у спілкуванні.
Як розпівнати вплив на себе зі сторони іншого і навчитись взаємодіяти
Книги про маніпуляторів та інших “проблемних” людей Роя Ліллея “Як взаємодіяти з проблемними людьми” і Марка Гоулстона “Як спілкуватися з психами” розкажуть, хто ж вони такі, та як із ними взаємодіяти в реальному житті. Як уникати негативного впливу, маніпулювання, токсичності, розпізнавати їхні методи й засоби, та використовувати їх собі на користь.
Занурюючись у більш особисту частину нашого життя, розуміємо, що близькі й кохані люди також можуть нами маніпулювати. Відома книжка Робіна Норвуда “Жінки, які кохають до нестями” розказує про кохання, яке не окриляє, не гармонізує, а згубно діє… Про кохання до нестями, в якому немає романтики, а тільки безвихідь. Таке хворобливе кохання необхідно лікувати, як психологічну і фізичну залежність. І що швидше це зрозуміти, то швидше можна від цього одужати.
Потрібно подорослішати …
Книги, що змінюють мислення через розуміння ваших стосунків з людьми, дуже важливі! Наприклад, книжка Джексона Маккензі “Psychopath Free. Як звільнитись від токсичних стосунків і не стати жертвою” розповість вам про види стосунків і допоможе визначити, чи ваші є токсичними. Також із неї можна дізнатись, як перестати бути жертвою і зцілитись.
Книги, що розширюють світогляд, дають змогу мислити про себе більш глобально, то мимоволі виникає питання: чому часом ми сліпо віримо брехні та фейкам, стаємо жертвами шахрайства, а іноді чинимо такі безглузді речі, що потім самі собі дивуємось? Віра Валлє у своїй книжці “Ілюзія ефективності: як і чому нас пошивають у дурні” досліджує це питання й намагається розвінчати стереотипи, розплющити очі на ілюзії й обман, що поневолюють наш розум. Як звільнитись від маніпуляцій, які ми навіть не усвідомлюємо? — про це тут.
І ще одна книжка, написана нобелівськими лавреатами Джорджем Акелрофом і Робертом Шиллером, “Фішинг. Хто і як маніпулює вашим вибором” описує ті види маніпулювання, які використовують корпорації для отримання власної вигоди, збагачення коштом таких споживачів, якими є ми з вами.
Психологічні книги для розвитку — це завжди цікаво та корисно. https://book-ye.com.ua/catalog/psykholohiya/
Партнерська публікація