Галка рекомендує: як допомогти близькій людині подолати алкоголізм

Автор: Застава Максим

23 Тра, 2024 21:41

Поділитись публікацією
Галка рекомендує: як допомогти близькій людині подолати алкоголізм

За статистикою, кажуть у Центрі громадського здоров’я, кожен п’ятий українець стикався з алкогольною залежністю серед близьких. Тож фахівці радять, як допомогти рідній людині подолати розлад вживання алкоголю.

Читайте також: Сказ: які симптоми у людини й де щепитися на Прикарпатті

Йдеться про стан, коли людина не може контролювати, скільки і як часто вона п’є. Попри те, що це шкодить її здоров’ю, створює проблеми в соціальному житті та на роботі, пише “Галка” з посиланням на ЦГЗ.

Люди, які зловживають алкоголем, можуть:

 • не виконувати свої обов’язки перед партнером, дітьми та іншими родичами;
 • ризикувати втратити та зрештою втратити роботу;
 • відмовлятися від соціальних взаємодій і хобі;
 • наражати на небезпеку себе та інших;
 • під впливом алкоголю проявляти агресію, вдаватися до насильства;
 • витрачати сімейний бюджет або й кредитні кошти на спиртні напої.

Що робити близьким та родичам:

 1. Припинити заперечувати проблему. Прийміть, що близька людина має проблему з алкоголем і відкрито шукайте шляхи її вирішення.
 2. Не грати роль «рятівника». Припинить прикривати прогули людини на роботі або сплачувати її борги.
 3. Вибрати відповідний час для розмови. Говоріть, коли людина твереза, але проблеми через її поведінку ще свіжі в пам’яті.
 4. Бути конкретними у розмові. Описуйте конкретні випадки, як поведінка людини під впливом алкоголю створювала проблеми для рідних та близьких. Не звинувачуйте, а пояснюйте, що хочете допомогти.
 5. Повідомити про наслідки для сім’ї. Діти, які живуть у сім’ях, де один із батьків має залежність, частіше зазнають жорстокого поводження і згодом можуть самі почати пити. Визначте, що робитимете, якщо людина відмовиться від лікування, і повідомте їй про свої дії.
 6. Бути готовими допомогти. Знайдіть спеціалістів, до яких можна звернутися за допомогою, і підтримуйте людину на шляху до лікування.
 7. Залучайте членів сім’ї та родичів. Якщо є знайомі, які подолали алкоголізм, попросіть їх поділитися своїм досвідом. Рідних та друзів попросіть підтримати людину під час лікування залежності.

“Пам’ятайте, що розлад вживання алкоголю — це порушення здоров’я, і люди із цим захворюванням не є слабкими або позбавленими самоконтролю. Не звинувачуйте, а підтримуйте, щоб разом допомогти близькій людині впоратися з залежністю”, – радять фахівці.