Галка рекомендує: як уникнути гострих кишкових інфекцій

Автор: Застава Максим

20 Чер, 2024 21:02

Поділитись публікацією
Галка рекомендує: як уникнути гострих кишкових інфекцій

Гострі кишкові інфекції (ГКІ) – одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які активізуються влітку та можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Тож фахівці радять, як вберегтися від ГКІ.

Читайте також: “Майже втричі дешевше, ніж на бензині”: чотири громади отримали електромобілі для медзакладів (ФОТО)

Кишкові інфекції передаються через вживання зараженої їжі чи води, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки й предмети побуту. Найчастіше збудники кишкових інфекцій містяться у сирій їжі тваринного походження (м’ясо, яйця, непастеризоване молоко, морепродукти), немитих фруктах та овочах, пише “Галка” з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

Найчастіше факторами передачі кишкової інфекції стають готові страви та кондитерські вироби, молоко і молочні продукти, яйця. Щоб захистити себе та своїх дітей від гострих кишкових інфекцій, достатньо виконувати прості профілактичні дії та в разі нездужання обов’язково звертатися до лікаря. 

Симптоми

 • сухість у роті та горлі;
 • підвищена температура, що супроводжується діареєю і блювотою;
 • переймоподібні болі в животі;
 • незначне сечовипускання або його відсутність.

Профілактика

 • дотримуватися правил особистої гігієни: мити руки та продукти; 
 • не споживати продукти, що зберігалися з порушенням умов зберігання;
 • мити фрукти та овочі чистою водою, перш ніж готувати;
 • не нехтувати часом термічної обробки продуктів з м’яса та риби тощо.

Перебування у місцях скупчення людей і обмежений доступ до чистої води – передумови появи та поширення “кишкових” захворювань. Вони легко передаються від людини до людини та особливо небезпечні під час війни. Ротавірус – це найпоширеніша у світі «кишкова» інфекція, якій можна легко запобігти. До того, як наука винайшла вакцину, більшість дітей віком до 5 років були інфіковані ротавірусом хоча б один раз.

Підхопити ротавірусну інфекцію досить легко: погано вимити руки, покупатися у забрудненій водоймі чи проконтактувати з хворим. Заразитися ротавірусом можна і під час контакту із забрудненими поверхнями й предметами: іграшками, підлогою, меблями, одягом, під час їжі тощо. Ротавірус може залишатися на поверхнях протягом тижнів та навіть місяців. Перші ознаки ротавірусної інфекції – різке підняття температури й блювота, пізніше з’являється тривала діарея. 

Симптоми ротавірусної інфекції

 • різке підвищення температури;
 • блювота, біль у животі;
 • тривала діарея, водянисто-пінисті випорожнення;
 • може зʼявлятись нежить, почервоніння в горлі, біль під час ковтання.

У здорової дорослої людини ротавірусна інфекція може мати лише легкі прояви та симптоми або не мати їх взагалі. Проте для немовлят і дітей раннього віку це захворювання є небезпечним через ризик швидкого зневоднення. Зазвичай, інкубаційний період у разі інфікування триває два дні. Блювота та діарея можуть тривати від трьох до восьми днів. Специфічного лікування ротавірусної інфекції немає – лише симптоматичне. Антибіотики за ротавірусної інфекції не призначаються.

Медики призначають пацієнту поліферментні препарати, адсорбуючі та вʼяжучі засоби, жарознижувальні препарати. Важливо підтримувати водно-сольовий баланс організму: багато пити.

За тяжкого перебігу захворювання передбачене внутрішньовенне введення рідини. Проводиться дезінтоксикаційна терапія. 

Теги: