Географія хот-дога: як готують улюблену страву в різних країнах світу?

Автор: Зелінська Таня

05 Aug, 2022 10:02

Географія хот-дога: як готують улюблену страву в різних країнах світу?

На перший погляд, може здатися, що складно знайти більш елементарну страву, ніж хот-дог. Але насправді «гарячий собака» отримав безліч варіацій у всьому світі. Наприклад, ви можете купити булочки для французького хот-дога в магазині MrGrill та приготувати смаколик за одним із традиційних рецептів, а можете вдатися до експериментів та спробувати японський або ісландський варіант.

Від Америки до Японії: рецепти улюблених хот-догів

Найбільшою кількістю рецептів хот-догів можуть похвалитися США. Так, у Чикаго готують страву із сосискою з яловичини, в Аризоні — загортають сосиску у бекон, а булочку обсмажують на грилі.

Загалом фірмові варіації хот-догів представлені чи не в кожному американському штаті. Є як відносно традиційні рецепти, так і ті, що можуть здаватися екзотичними. Наприклад, у Канзасі до хот-дога додають квашену капусту, а в Чикаго, окрім згаданого вище варіанту з яловичиною, є також фастфуд із крабовою або яблучною начинкою.

В інших країнах можна знайти не менш цікаві версії класичного рецепта:

  • Данія — додають солоні огірки, цибулю, довгу сосиску, соуси — гірчицю, майонез та реліш;
  • Франція — головна відмінність полягає у використанні багетної булочки, також частіше за все додають сир;
  • Німеччина — у цій країні полюбляють не сосиску, а смажену сардельку, а також кетчуп та томатну пасту;
  • Ісландія — тут пропонують особливо незвичний рецепт, адже сосиску вимочують у пиві, смажать цибулю з гірчицею й додають соуси;
  • Японія — японські гурмани додають до звичних булочки та сосиски чорнила кальмара, рис та васабі.

Хот-доги можуть відрізнятися не тільки складовими, але й зовнішнім виглядом. Наприклад, альтернативою є сосиска у тісті, обсмажена на паличці. Також сосисок може бути не одна, а дві, а замість булочки інколи використовують тонкий коржик.

Чи може хот-дог бути солодким?

Усі ми звикли, що хот-дог — це передусім сосиска у булочці, а отже, страва є солоною, перченою, але аж ніяк не солодкою. Насправді десертний варіант також є, проте він уже називається «холодна собака» (німецькою Kalter Hund). Ідеться про викладене в декілька шарів печиво з шоколадним кремом.

До речі, такий варіант популярний не лише у Німеччині, але й в Італії. Чудова нагода відкрити для себе фастфудівський десерт, який навряд чи залишить когось байдужим.