Професор кафедри хірургії Івано-Франківського медуніверситету Василь Скрипко повернувся зі стажування у відділі хірургії в університетській клініці німецького міста Любек, яке тривало місяць.
Окрім документу про проходження міжнародного стажування, Василь Скрипко також отримав європейський сертифікат про успішно пройдене навчання з лапароскопії, інформує прес-служба ІФНМУ.
Основною метою стажування було опанувати виконання операцій на підшлунковій залозі, які вважаютьсяодними з найскладніших. Скрипко асистував під час операцій на підшлунковій залозі (Уїпла, Фрея ), яких в клініці щорічно виконується до 150.
«Найголовніше те, що всі ці операції виконуються там лапароскопічним методом, – каже професор. –Медичне оснащення на найвищому рівні, величезне анестезіологічне забезпечення, ідеальна асептика. Звісно, це дороговартісні операції, але в Німеччині успішно функціонує страхова медицина».
Також Скрипко асистував під час ургентних чергувань з трансплантації нирки. Науковець був вражений досконало продуманим операційним процесом. Така складна операція тривала всього дві годиниє
Окрім цього, професора вразила добре налагоджена організація роботи в клініці: о 7.30 – ранкова конференція, а о 8.20 – вже подані в операційну перші пацієнти. Всі оргпроцеси скорочені до мінімуму. Як розповів Василь Скрипко, основними медичними структурами в Німеччині є університетські клініки. Там працювати найпрестижніше, однак і найважче, адже така робота вимагає потрійного навантаження: заняття наукою, практичною медициною на найсучаснішому рівні та навчання студентів.
Аби стати керівником клініки, окрім присвоєння вченого звання професора, потрібно обов’язково ще мати підтвердження про проходження стажування в Гарвардському університеті, а також рекомендаційного листа від знаного професора Німеччини, із яким кандидат на посаду працював довгий час. Також в одній лікувальній установі заборонено працювати близьким родичам.
Цікаво, що в Німеччині потребують спеціалістів хірургічного профілю, анестезіологів та психіатрів, оскільки студенти часто обирають педіатрію, дерматологію і терапевтичні спеціальності.
«Справа в тому, що в цій країні оплата праці медиків не залежить від їхньої спеціалізації. Зарплата майже однакова, а рівень відповідальності різний», – пояснює Василь Скрипко.