Глава УГКЦ Святослав в курсі ситуації щодо можливої забудови біля озера: доручив її вирішити владиці Війтишину

Автор: Турій Роман

02 Кві, 2024 12:05

Поділитись публікацією
Глава УГКЦ Святослав в курсі ситуації щодо можливої забудови біля озера: доручив її вирішити владиці Війтишину

Небайдужі іванофранківці, котрі борються за збереження зеленої зони поблизу міського озера, написали листа до Глави і Отця Української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава (Шевчука). І отримали відповідь.

У зверненні йдеться, що громада Івано-Франківська, велика, якщо не абсолютна більшість, є прихожанами УГКЦ, стурбована можливим знищенням зеленої зони, до якої може бути причетна їхня церква. Тому просять Святослава допомогти зберегти територію недоторканою для будь-яких забудов, пише Галка

У відповіді канцлера Курії Верховного Архиєпископа Києво-Галицького УГКЦ Миколи Сулими йдеться, що “Блаженніший отримав листа. Належним чином ознайомившись із змістом, доручив передати його до відома владики Володимира Війтишина, архиєпископа і Митрополита Івано-Франківського, який відповідно до церковного права має всі середники для того, щоб цю справу вирішити по суті”.

ОБГОВОРЕННЯ СИТУАЦІЇ У ТЕЛЕГРАМІ ГАЛКИ – https://t.me/galkaifuanews

Нижче наводимо текст звернення громади:

Ваша Святосте, Блаженніший Святослав Шевчук, Отче і Глава Української Греко-Католицької Церкви, Високопреосвященніший Владико, шановний Архієпископе і Митрополите Івано-Франківської УГКЦ Кир Володимир Війтишин.

До вас звертаються сотні небайдужих іванофранківців, велика частина з яких є християнами та прихожанами УГКЦ, водночас не є представниками якихось політичних чи громадських рухів.

Впродовж останніх десяти років громада Івано-Франківська тим чи іншим чином ставала на захист зелених зон навколо єдиного водного відпочинкового місця – центрального міського озера. І сьогодні ми схвильовані черговими намірами знищення зеленої ділянки, до якого може бути причетна безпосередньо УГКЦ, що особливо сумно. Ми є вірянами цієї церкви в тому числі, і нам гірко, що наша УГКЦ може спричинитися до обмеження франківців у доступі до природи. Яка, як знаємо, є творінням Бога. Це потужний удар по репутації християнської спільноти, якого ще можна уникнути. Ми, як громада та як віряни різних конфесій, в переважній більшості греко-католики – не проти церкви.

Ми проти забудови зеленої зони, вже облаштованої за бюджетний кошту в 2020 році відпочинкової ділянки, на якій немає торгівлі чи інших споруд – а лише лавиці і столи, трава і залишки дерев. Там проводять час сім’ями, друзями, а школярі ходять на екскурсії, займаються спортом.

Зауважуємо, що на сусідніх вулицях Ленкавського, Мазепи біля ЦМКЛ, Мазепи у дворі мікрорайону БАМ (навпроти Сільпо), Набережній в районі Калинової Слободи вже є великі і нові храми УГКЦ. І всі вони є в пішій доступності 5-20 хвилин від міського озера. Дуже просимо проявити мудрість, просимо благословення від Високопреосвященнішого Владики на відмову від забудови ділянки, яку в 2022 році отримала під забудову релігійна громада Блаженного Священномученика Симеона Лукача.

Ситуація не є тупиковою – можна попросити у влади альтернативну ділянку, яка не буде знищувати зелену зону. У мерії і міській раді не проти цього. Міський голова Руслан Марцінків каже, що тут може своє слово і добру волю проявити церква – просимо, не вимагаємо, проявити її. І франківська влада раніше робила земельні обміни у схожих випадках.

Мер Руслан Марцінків наголошує, що у нас демократія, за яку бореться Україна проти росії. Втім він не зробив жодного публічного обговорення будівництва цієї церкви з громадою, тож не уподібнюймося до московитів, котрі роблять своє, незважаючи на думку людей, активної громади, вірян та прихожан церкви УГКЦ. Просимо почути пересічних франківців і разом працювати на перемогу України в цей час, а не займатися рятуванням чи знищенням зелених зон.

Додаємо посилання на петицію за збереження зеленої зони та копії сотні фізичних підписів від містян та активної громади: http://petition.mvk.if.ua/petition/за-збереження-рекреаційної-зони-на-озері-поруч-з-тенісними-кортами/11bVDlsm

Наголошуємо, що ми просимо зберегти фактично останній шматочок зеленої рекреаційної зони на озері, уникнути конфліктів та зберегти репутацію УКГЦ, як мирної, людинолюбної організації.

Ми не полишаємо надії на те, що Високопреосвященніший Владика Івано-Франківської УГКЦ Кир Володимир Війтишин, буде мати час для зустрічі з громадою.

Як писала “Галка”, що “Сквер воїнів Прикарпаття” з’явився на місці можливої забудови зеленої зони біля озера (ФОТО).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мер Івано-Франківська Руслна Марцінків вважає, що церква “недокомунікувала” з громадою про каплицю біля озера і підтримав створення Скверу воїнів Прикарпаття

Якщо церква відмовляється, то ми не проти: Марцінків на зустрічі з франківцями щодо збереження зони біля озера.

Читайте також: "Скромна" та нечисленна: якою була ювілейна всеукраїнська проща до Зарваниці (ФОТО)