Хочу, щоб нас оцінювали не по мові, а по діях, які робимо, – переселенець з Луганська
21 Лис, 2016 07:15
Голова літературного угрупування «Стан», громадський активіст з Луганська, який вже два роки мешкає в Івано-Франківську, Ярослав Мінкін розповів “Галці” про стереотипи щодо переселенців.
Читайте також: Франківський правозахисник представить Україну на зустрічі Єврокомісії
Позитивним стереотипом є думка, що переселенці з Донбасу більш чіткі, тримають слово, з ними можна мати справу як з бізнесменами. Прикладом негативних стереотипів є міркування, що всі люди з Донбасу підтримують Путіна і ніхто не намагався чинити спротив путінській агресії та Януковичу. Хоча і зараз діють партизани, яких час від часу викривають.
Також проблемним є мовне питання, яке завжди, на його думку, було політизованим. Кажуть, що переселенці не розуміють українську мову чи не поважають.
“Він базований на тому, що на Донбасі говорять здебільшого російською. Донбас – це баняк нації. У нього все скинули у Радянському Союзі і майже нема людей, які б сказали, що в них всі родичі українці. Коли люди на Донбасі говорять, що вони українці, то мають на увазі свою позицію громадянську”, – прокоментував він.
Мінкін каже, що старшим людям важко в Івано-Франківську розмовляти українською, бо все своє життя вони спілкувалися російською. Активіст наводить приклад одного з лідерів Майдану у Сєвєродонецьку Аріфа Багирова – він наполовину єврей, наполовину азербайджанець, але при цьому головний патріот у місті.
“Мені б дуже не хотілося, щоб нас оцінювали по мові, а не по діях, які ми робимо”, – сказав переселенець.
Пан Ярослав поділився спостереженнями, що часто люди діляться думками про переселенців, але жодного разу з ними не контактувавши. На його думку, такі упередження негативно впливають на розвиток держави.