Головний санлікар Франківщини не проти, щоб нещеплених від кору дітей не пускали у садочки та школи

Автор: Жанна Головенко

28 Sep, 2023 10:45

Поділитись публікацією
Головний санлікар Франківщини не проти, щоб нещеплених від кору дітей не пускали у садочки та школи

На Прикарпатті від кору, паротиту і краснухи (КПК) вакцинувалися майже 14 тисяч дітей. Це один з найкращих фактичних показників по всій Україні, але у відсотковому відношенні Франківщина серед аутсайдерів. Тож головний державний санлікар області Руслан Савчук не виключає, що невдовзі нещепленим дітям заборонять відвідувати освітні заклади. Він вважає таке рішення ефективним. 

Серед запланованих 34 тисяч щеплень від КПК для дітей віком від одного до шести років, в Івано-Франківській області провели менш ніж 14 тисяч.

“У нашій області поганий показник. Третє місце з кінця, так би мовити. Після нас тільки Чернігівська і Вінницька область, а всі інші мають від 50% і вище”, — розповів Галці директор Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерство охорони здоров’я  України Руслан Савчук. 

Днями на Чернігівщині, а також у Рівненській області, дітям, які не мають щеплення КПК, заборонили відвідувати дитсадки та школи. Головний державний санлікар Прикарпаття Руслан Савчук припускає, що такі обмеження можливі й у нас:

“Я не виключаю, що таке рішення буде прийняте. Ця дія може бути введена як реагування, у тому числі керівниками дошкільних і шкільних закладів освіти, які сьогодні мають на навчанні невакцинованих від кору дітей, віком від одного до шести років”, — зазначив Савчук. 

Центр контролю та профілактики хвороб Прикарпаття наразі моніторить показники щеплень, котрі проводять на теренах області. За словами Руслана Савчука, якщо не буде значного покращення результатів, то доведеться вжити радикальні заходи:

“Якщо я буду бачити, що до кінця цього тижня ми залишаємося з такими ж поганими показниками, то тоді будемо чітко ставити питання. Це будуть рекомендації про введення заборони на відвідування дошкільних закладів для невакцинованих дітей. Наш пріоритет — це здоров’я дітей. І якщо через це ми можемо зайти в епідемію, то такі заходи безпеки будуть цілком виправдані”, — додав Руслан Савчук. 

 

 

Читайте також: На Франківщині чоловік помер від лептоспірозу: за рік захворюваність зросла вдвічі —  Савчук