Голови усіх громад Франківщини звернулись до нардепів, аби уряд не вилучав “військовий” ПДФО (ФОТО)

Автор: Андрій Макітра

18 Вер, 2023 16:39

Поділитись публікацією
Голови усіх громад Франківщини звернулись до нардепів, аби уряд не вилучав “військовий” ПДФО (ФОТО)

Керівники усіх 62 громад Івано-Франківської області звернулись до народних депутатів, аби вони у залі Верховної Ради України відреагували на ініціативу Мінфіну вилучити «військовий» ПДФО у громад. На думку представників громад, це створює недовіру у відносинах між центральною владою та місцевим самоврядуванням та стає предметом дрібних спекуляцій, які породжують соціальну напругу.

Про це йшлося 18 вересня на брифінгу голів прикарпатських громад щодо ідеї Мінфіну вилучити «військовий» ПДФО з місцевих бюджетів, пише “Галка” з місця події.

За словами виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука, 62 керівники територіальних громад Івано-Франківська схвалили звернення до народних депутатів України щодо реакції в залі Верховної Ради України на ініціативу Міністерства фінансів вилучити з місцевих бюджетів кошти “військового” ПДФО.

“Твердо, переконано можна сказати, що жоден із видатків, які сьогодні є в органах місцевого самоврядування не є незаконними, а є правомірними і є відповідно до потреб суспільства”, – заявив Юрій Стефанчук.

*Повний текст звернення:

У Зверненні зазначається, що уряд не проводив діалогу з представниками органів місцевого самоврядування щодо цього питання (вилучення “військового” ПДФО).

Також йдеться про те, що за 2022-23 роки, від початку повномасштабного вторгнення, органи місцевого самоврядування Прикарпаття отримали понад 3,6 млрд грн «військового» ПДФО, з якого близько 45% спрямували безпосередньо на допомогу силам безпеки та оборони.

Асоціація міст України пропонує визначити бюджет безпеки та оборони таким чином.

– залишити «військовий» ПДФО в місцевих бюджетах та сформувати цільові захищені статті видатків місцевих бюджетів, з 70% «військового» ПДФО, так званий «бюджет безпеки й оборони». 3 бюджету безпеки й оборони витрати передбачити тільки на допомогу силам оборони й безпеки, обʼєкти захисту, в тому числі бомбосховища, а також забезпечення ВПО, забезпечення пільгового перевезення та харчування, подолання наслідків руйнації через вибухи та розвиток ВПК;

– зберегти в Державному бюджеті України на 2024 рік в доходах місцевих бюджетів «військовий» ПДФО та 64% ПДФО з замороженням реверсних вилучень”, – йдеться у зверненні.

Бойовий медик батальйону Івано-Франківської ТРО Андрій Громадюк заявив, що він проти того, щоб забрати кошти з місцевих бюджетів, у зв’язку з тим, що місто з волонтерами “закривало” багато потреб військових.

“Якщо забрати ці кошти, ми оголимо наш тил тому, що наша громада є нашим тилом, який завжди нам допомагає. Через те, що не буде коштів, вони не зможуть цього робити”, – розповів бойовий медик.

За словами міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа ворог підступний і йому вигідні внутрішні конфлікти, які можуть бути на всіх рівнях, між місцевою владою і державною владою, між людьми, які більше допомагають і які менше допомагають.

“Надзвичайно важливо цей баланс тримати у суспільстві. На мою думку, рішення забрати у громад “військовий” ПДФО послабить обороноздатність наших військ. Без допомоги місцевих органів влади та волонтерів, очевидно, наше військо не втримало б ворога”, – зазначив мер.

Івано-Франківське регіональне відділення АМУ того ж дня, після брифінгу провело діалоговий захід за участі народних депутатів України та міських, селищних і сільських голів, щодо ініціативи уряду вилучити «військовий» ПДФО у громад.

Як раніше писала “Галка”, Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонується військовий податок на доходи фізосіб (ПДФО) направити з місцевих бюджетів на закупівлю техніки й власне виробництво зброї.

Читайте також: “Соціальні виплати та послуги військовим: у Марцінківа розшифрували цифру в 300 млн допомоги ЗСУ (ДОКУМЕНТ)”.

Читайте також: Фактів не встановлено: комісія Марцінківа не знайшла доказів пиятики старости Камінного