Хор Воскресіння презентував Божественну Літургію Миколи Леонтовича (ФОТО, ВІДЕО)
18 Гру, 2017 20:39
15 грудня 2017 року в приміщенні Архікатедрального собору св. Воскресіння відбувся концерт духовно-хорової музики за участю хору Воскресіння.
Захід присвячений вшануванню 140 річчя до дня народження Миколи Дмитровича Леонтовича. Програмою концерту була прем’єра циклічно виконаної Божественної Літургії М. Леонтовича.
На початку концерту з вступним словом виступив віце-ректор ІФДС прот. д-р Андрій Чорненко. Отець Андрій від імені Митрополита Володимира Війтишина привітав поціновувачів хорового мистецтва та учасників хору.
Хор «Воскресіння» завдяки прекрасному та чуттєвому співу зміг не тільки вразити глядачів своєю майстерністю, але й надав цьому дійству невимовну красу та молитовний спокій. Концерт репрезентовано на високодуховному професійному рівні.
Священичі виголоси виконував прот. Іван Жук, сотрудникАрхікатедрального Собору Воскресіння Христового.
Диригент хору Володимир Рудницький запевнив, що найближчими неділями і релігійними святами вірні вже зможуть насолоджуватись цим музичним полотном циклічно, приймаючи участь і молячись на Літургіях у Архікатедральному Соборі.
На завершення цього чудового концерту камерний хор «Воскресіння», виконав відомий на цілу планету і співаний багатьма народами світу «Щедрик» у обробці Миколи Леонтовича.
Коротка біографія композитора…
Микола Леонтович. Народився 13 грудня 1877 року. Закінчив духовну семінарію, але відмовився від священичого сану і став вчителем.
У творчому доробку композитора Літургія, Молебень благодарственний, окремі духовні твори, народно-фантастична опера “На русалчин великдень”. Композитор, також, створив прорив у творінні обробки української народної пісні, змінивши стереотипні погляди і одягнувши народну пісню у палітру поліфонії, канонів і багатоголосся.
1921, 23 січня – вбитий агентом ВЧК (рос. – Всероссийскаячрезвычайнаякомиссия по борьбе с контрреволюцией и саботажем. – Країна) Афанасієм Грищенком у селі Марківка – тепер Теплицького району на Вінниччині. Текст рапорту, що розкриває ім’я вбивці композитора, було оприлюднено у 1997-му. році.