Готель “Дністер”: Марцінків порадив франківцям активніше відстоювати права, а не займатися політикою

Автор: Борис Марія

29 Тра, 2023 12:31

Поділитись публікацією
Готель “Дністер”: Марцінків порадив франківцям активніше відстоювати права, а не займатися політикою

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив, що міська влада не може жодним чином повпливати на власників готелю “Дністер”, щоб вони розісклили колонаду. Натомість він порадив франківцям активніше відстоювати права.

Про це він сказав під час брифінгу у міській раді 29 травня, пише Галка.

“Це є об’єкт СС3. Тобто, дозвільна документація дається в Києві. Київським держархбудконтролем. Погодження дає обласна адміністрація. Я не розумію, чому сьогодні громадськість апелює саме до міста, якщо дозвільні документи дають зовсім інші люди. Щодо розсклення, то неодноразово звертався до пана Бойка. Але це є його воля. Тобто, виконати цю річ, про яку він домовлявся з громадськими активістами. Тому я ще раз звертаюся до пана Бойка по можливості розісклити даний прохід, аби мешканці могли ним користуватися. От і все. А громадськості – більш активніше відстоювати права, а не займатися політикою”, – заявив Марцінків.

Нагадаємо, що 29 травня в Івано-Франківську прибирають риштування готелю “Дністер” з боку вулиці Шевченка. Скління колонади попри вимоги громадськості, обіцянки власників та мерії, залишилося.

Кількарічний ремонт готелю через модифікацію історичного фасаду та захоплення громадського простору на вулиці Шевченка. Власники, готельєр Мирослав Бойко разом з дружиною і донькою навіть організували екскурсію готелем.

Втім, у квітні 2021 року активні мешканці міста влаштували кілька акцій протесту під стінами готелю.На захист вільного проходу стали відомі франківці Ірма Вітовська та Юрій Андрухович. 

“Готель «Дністер» має право на існування. Готель – це добре, але засклення колонади – зле, я його не підтримую. Я не підтримую псування історичної спадщини та переписування історії, якщо вона дійсно має місце”, – написав тоді Руслан Марцінків на своїй сторінці у соцмережі.

У підсумку формальна власниця готелю “Дністер” Надія Лєвшакова, дружина Мирослава Бойка опублікувала відкритий лист із заявою щодо колонади пам’ятки архітектури. Вона, враховуючи чисельні звернення громади, які вболівають за збереження історичної спадщини, пообіцяла демонтувати скандальні вітрини між колонадами.

У готелі наголосили, що на демонтаж буде потрібно кілька тижнів – адже ці роботи проводить спецбригада з іншої області. Однак жодних робіт не відбувалося. У травні 2021 активісти знову нагадали про обіцянки повернути колонаді автентичний вигляд

У червні того ж року Директор Департаменту містобудування та архітектури Орест Кошик  повідомив, що установа замовила виготовлення «Паспорту опорядження частини фасаду (першого поверху) будинків на вулицях Січових Стрільців, 12 та Шевченка, 1 зі сторони вулиці Шевченка».

Читайте також: Від Пасічної до Мазепи: маршрут між двома лікарнями до кінця року має стати доступнішим (ФОТО)