“Хотілося б попрацювати в Україні”, – Роман Григорчук з Коломийщини більше не тренує білоруський “Шахтар”

Автор: Турій Роман

27 Jul, 2021 20:41

Поділитись публікацією
“Хотілося б попрацювати в Україні”, – Роман Григорчук з Коломийщини більше не тренує білоруський “Шахтар”

Днями солігорський “Шахтар” офіційно оголосив про відхід українського наставника Романа Григорчука (уродженця Корнича на Коломийщині – Дзеркало медіа) після несподіваної поразки люксембурзькій Фолі в Лізі конфедерацій.

У Білорусі Григорчук пропрацював трохи більше десяти місяців, зумівши виграти чемпіонат і Суперкубок цієї країни.

У нинішньому сезоні “Шахтар” більш ніж впевнено лідирує в чемпіонаті – 13 перемог і 1 нічия в 14 поєдинках. Однак, в єврокубках команду спіткала невдача – дві мінімальні поразки від Лудогорца в кваліфікації ЛЧ і та сама поразка від Фоли. Football.ua зв’язався з Григорчуком, щоб з’ясувати, що ж сталося.

Подаємо інтерв’ю у дещо скороченому вигляді:

-Романе Йосиповичу, ви вже в Одесі?

-Так, я в Одесі. Повернувся вже наступного дня після гри в Угорщині.

 

-На сайті Шахтаря написано, що рішення про ваше звільнення було обопільним. Але все ж, чия це була ініціатива – ваша чи керівництва клубу?

Насправді ситуація дещо складніша. Протягом останніх трьох місяців у мене був доволі складний період у житті. У травні почалися проблеми зі здоров’ям у мого 13-річного сина. Я повинен був бути поруч з ним, а сім’ю забрати з собою в Білорусь було неможливо. Тому мій відхід з Солігорська міг відбутися раніше.

І це питання ми обговорювали з керівниками клубу. Але на той момент я зміг впоратися з цими проблемами і ситуація, здавалося б, нормалізувалася. Однак, днів за 10 до гри з Фолою знову виникла проблема у сина. Я змушений був поїхати додому. Тому перед цією грою мене практично не було з командою. Я приїхав лише напередодні гри.

Допускаю, що в настільки напружений період, коли команда постійно проводить важливі ігри, це могло негативно вплинути на гравців. Далі говорити нема про що. Ми програли команді, якій ми не можемо програвати. Після цього ніяких інших варіантів, крім як розійтися, не залишалося. Я думаю, що зараз від цього рішення виграє і клуб, і я зможу спокійно вирішити свої сімейні проблеми.

 

-Якщо повернутися у вересень 2020-го року, тоді вже були тривожні новини з Білорусі. Чи не побоювалися ви, що це може вплинути на ситуацію в клубі і білоруський футбол в цілому?

– Тоді я розмовляв з керівництвом солігорського “Шахтаря” і мене переконали в хороших перспективах клубу. Я був впевнений, що ми зможемо створити топ-команду і привезти великий футбол в Солігорськ. Це було головним стимулом для мене при переїзді в Білорусь. Проблеми почалися взимку, коли з’явилися регламентні обмеження, були проблеми з виїздом на збори, із запрошеннями футболістів.

Ще в грудні, перед початком нового сезону, плани у керівництва клубу були дуже амбітними і у команди були для цього можливості. Ми сподівалися, що створимо команду, готову домагатися високих результатів і на внутрішній арені, і в єврокубках. Але потім почалися ці обмеження, які внесли серйозні обмеження в наші плани. Стало складно запрошувати футболістів. У Білорусь гравці їхали в останню чергу. Укомплектувати команду було дуже непросто.

Проте, вдалося зробити певні кроки, і ми почали чемпіонат, не скажу, що повністю укомплектованими, але в нормальному стані. Влітку, перед єврокубками, вдалося підписати ще кількох гравців і зараз команда може успішно виступати в чемпіонаті і, я думаю, в наступній грі, “Шахтар” повинен пройти Фолу. За всіма складовими, “Шахтар” сильніший за цю команду.

 

-Чи правда, що вирішальне слово в трансферній політиці “Шахтаря” має спортивний директор Олександр Рехвіашвілі?

-Олександр Рехвіашвілі – спортивний директор і це в його компетенції. Є ще кілька людей, які займаються цими питаннями. Однак, говорячи про селекцію, труднощі були пов’язані з санкціями і з’явилися регламентні обмеження з фінансових питань. Футболісти просто не хочуть їхати в Білорусь. У них виникає дуже багато питань і проблем.

Ми починаємо цікавитися тим чи іншим гравцем, а його не цікавлять ні фінанси, нічого іншого. “Білорусь? Ні, я не їду”. У такій ситуації проводити ефективну селекційну роботу неймовірно складно. І це не залежить від розподілу обов’язків або від трансферної політики клубу. Це об’єктивно дуже складно. Благо, зараз “Шахтареві” вдалося підписати Максима Скавиша і ще кількох футболістів, тому на даний момент, я думаю, команда добре укомплектована всупереч усім труднощам.

-Чи зіграла свою негативну роль необхідність проводити “домашні” матчі на нейтральному полі (з Лудогорцем Шахтар грав в Сербії, з Фолою – в Угорщині, – А.Ш.)?

-Безумовно, вболівальники – завжди хороший стимул. Потрібно віддати належне солігорським уболівальникам, які завжди дуже добре підтримували команду і надавали футболістам сил. При такій підтримці, футболісти грають краще, ніж вони об’єктивно можуть. Тому, звичайно, наших уболівальників не вистачало.

Але найскладнішим було постійне відчуття, що ми без кінця кудись їдемо. Часом навіть забуваєш, де ти знаходишся – в Сербії, в Угорщині, в Болгарії? Останнім часом ми постійно були десь, лише не вдома. Це дуже позначалося на команді.

Крім того, було багато дуже складних організаційних моментів. Тим більше, тривають проблеми, пов’язані з пандемією, які ще додають головного болю – нескінченні тести, інші нюанси… Потрібно виявляти характер і мужність, щоб це все долати і не відволікатися від основної справи.

-Як в цілому ви могли б резюмувати 10 місяців вашої кар’єри в Шахтарі (Солігорськ)?

-Єдине, що можу сказати – дуже шкода, що трапилися всі ці проблеми і обмеження, з якими ми зіткнулися. Якби не було цих проблем – Шахтар був би топ-командою, у мене в цьому немає ніяких сумнівів. Я знаю, яким хочуть бачити Шахтар керівники клубу, знаю, що для цього є певні можливості. І якби не ці проблеми, Шахтар зараз був би набагато сильнішим. Я сам цього чекав, хотів, планував і мені дуже шкода, що цим намірам не судилося збутися.

-Що б ви хотіли сказати футболістам і вболівальникам Шахтаря на прощання?

-Уболівальникам я, звичайно ж, скажу величезне спасибі. Вони завжди дуже сильно підтримували команду на стадіоні. З усього було видно, що вони люблять свою команду.

Також, хотілося б сказати величезне спасибі і висловити найкращі побажання голові правління Шахтаря Івану Івановичу Головатому. Ця людина зробила неймовірно багато для клубу і для футболу взагалі.

Що стосується футболістів, ми пройшли з ними певний шлях, ми тепло попрощалися, залишилися з усіма в добрих стосунках. У мене залишаться лише найкращі спогади про Шахтар.

-В новині на Football.ua про ваше звільнення з Шахтаря, багато коментаторів писали, що хотіли б бачити вас в українському футболі. Які ваші пріоритети на найближче майбутнє? Чи можна очікувати вашого повернення в український футбол?

-Ще до переїзду в Білорусь, я хотів повернутися в український футбол. Ще тоді я відчував, що настав час працювати вдома. За свою кар’єру я більше працював за кордоном, ніж в Україні. Тому, звичайно хотілося б попрацювати в Україні. Тим більше, зараз мені важливо бути поруч з сім’єю і сином. Як буде – подивимося, загадувати не хочу.

Олександр Шевченко, Football.ua